Wyciśnij na gąbkę i wyszoruj zlew. Już po kilku minutach będzie lśnił czystością

Czysty i błyszczący zlew cieszy oko. Dbanie o porządek pozwoli też uchronić przed drobnoustrojami i nieprzyjemnymi zapachami w kuchni. Jak wyczyścić zlew? Wystarczy odrobina niezawodnego produktu, by lśnił czystością.

Zlew każdego dnia narażony jest na rozmaite zabrudzenia. Myjemy w nim naczynia, owoce i warzywa, ręce. Często zalegają w nim resztki jedzenia, osad z twardej wody. By zadbać o zlewozmywak, nie musisz wcale kupować drogich i silnych produktów. Wystarczą rzeczy, które masz już w domu. Jak wyczyścić zlew? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić zlew domowym sposobem? Wyciśnij na gąbkę, a będzie lśnił

Skuteczną metodą na czysty zlew jest sięgnięcie po pastę do zębów. Dzięki niej pozbędziesz się zabrudzeń, smug i osadu z twardej wody, a zlewozmywak będzie lśnił czystością. Wystarczy, że na gąbkę lub ściereczkę wyciśniesz porcję pasty, a następnie wetrzesz ją w powierzchnię. Po kilku minutach wyszoruj go delikatnie, a następnie spłucz letnią wodą. Na koniec wytrzyj zlew do sucha, by uniknąć plam.

Czyszczenie zlewu sodą oczyszczoną, ale nie tylko. Najprostsza metoda

Jak jeszcze wyczyścić zlew? Najprostsze metody są najlepsze, a więc do regularnego czyszczenia warto sięgać po zwykły płyn do mycia naczyń, który sprawdzi się w przypadku wszystkich materiałów i powierzchni. Po wyszorowaniu i spłukaniu piany pamiętaj, by wytrzeć zlew suchą ściereczką. Jeśli pojawiły się trudne do usunięcia zacieki, możesz sięgnąć po sodę oczyszczoną. Zwilż powierzchnię zlewu i posyp proszkiem. Odczekaj kilka minut i miękką gąbką wyszoruj powierzchnię. Bez obaw, soda nie powinna porysować powierzchni. Sprawi jednak, że trudne plamy znikną, a nieprzyjemny zapach zniknie. Po wszystkim spłucz. Osad z kamienia w okolicach kranu usuniesz przy pomocy octu lub kwasu cytrynowego.

Co robić, by zlew błyszczał? Wysmaruj go tym kuchennym produktem

Co robić, by zlew ze stali nierdzewnej błyszczał? Wystarczy, że natrzesz go odrobiną oliwy lub dowolnego oleju. Dzięki temu zakonserwujesz też jego powierzchnię. Wystarczy, że kilka kropel oleju wetrzesz w powierzchnię przy pomocy ręcznika kuchennego lub ściereczki, a następnie wypolerujesz.

Więcej o: