Chłopiec bawił się z psem. Po chwili wybiegła przerażona matka. "Nie mogę uwierzyć"

Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Przekonał się o tym pewien chłopczyk i jego mama, gdy dziecko zostało zaatakowane przez innego psa. Pies należący do rodziny od razu przystąpił do obrony chłopca i przegonił atakujące zwierzę.

U przyjaciół najbardziej cenimy wierność i lojalność, a pies jest tego idealnym przykładem. Nie tylko potrafi wyczuć nasz nastrój, lecz także zagrożenie. Gdy ktoś w pobliżu ciebie ma złe zamiary i może być niebezpieczny, zwierzak rozpozna to na odległość i będzie próbował cię obronić. Na Instagramie pojawiło się nagranie, które idealnie pokazuje przyjaźń między człowiekiem a psem.

Zobacz wideo Jak pozbyć się sierści pupila z kanapy? Wypróbuj jeden z paru sposobów

Niesamowita więź człowieka ze zwierzęciem. Pies ochronił dziecko

Na profilu użytkownika happyhumans_ig na Instagramie pojawił się filmik, na którym widzimy biegającego po chodniku małego chłopca. Tuż za nim podąża pies. Zaczynają bawić się razem na trawniku, jednak w pewnym momencie do dziecka podbiega inny pies, który chce je zaatakować. Pies należący do chłopca od razu przystąpił do obrony, przewrócił dziecko na ziemię, osłonił i od razu zaczął gonić atakującego psa. Przegonił go, a do chłopczyka w tym czasie podbiegła jego mama. Pies upewnił się jeszcze na końcu, czy chłopiec na pewno jest już bezpieczny.

Ojciec chłopca udzielił wywiadu dla "Daily Mail". Rodzina mieszka na Florydzie, a psim bohaterem okazał się Tank, roczny owczarek niemiecki. Do akcji chciał wkroczyć drugi pies należący do rodziców chłopca, ale tata 6-latka wyznał, że nie było takiej potrzeby. - Tank miał wszystko pod kontrolą - powiedział.

 

Psy potrafią wyczuć niebezpieczeństwo. Internauci wzruszeni

Psy mają bardzo wyczulony węch i słuch. Potrafią wykryć nawet najbardziej subtelne zmiany w otoczeniu i zachowaniu człowieka. Internauci są pod ogromnym wrażeniem zachowania pieska. Zwracają uwagę na to, jakim wspaniałym towarzyszem jest pies i że człowiek jest dla niego najważniejszy. To bez wątpienia przyjaźń na całe życie.

Wow. Co za absolutny mistrz. Nie mogę uwierzyć, jak szybko zareagował i jakie dobre decyzje podjął. Myślę, że nie da się tego wytresować.
Ten pies jest bardzo inteligentny! Mogłabym to oglądać w kółko!
Oglądałem ten film ponad 20 razy! Ta szybkość reakcji jest niewiarygodnie dobra.
Pies rzucił się na chłopca, aby go chronić. Najlepszy rodzaj miłości.
Psy są niesamowitymi obrońcami!

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: