Czym czyścić ekran telewizora? Wymieszaj dwa składniki, a pozbędziesz się kurzu na długo

Na ekranie telewizora często można zobaczyć zbierającą się warstwę kurzu. Do tego dochodzą inne zanieczyszczenia, takie jak ślady po palcach. Podpowiadamy, czym czyścić ekran telewizora, żeby było to łatwe i skuteczne.

Nowoczesne telewizory są znacznie delikatniejsze niż starsze modele. Z tego względu zdecydowanie łatwiej je uszkodzić czy porysować podczas sprzątania. Zabrudzona powierzchnia ekranu jest niehigieniczna i przeszkadza w swobodnym oglądaniu telewizji. Do czyszczenia najlepiej wykorzystać przeznaczone do tego preparaty, jednak bez problemu możesz je też zastąpić domowymi produktami.

Zobacz wideo Jak czyścić ekran telewizora, aby go nie uszkodzić?

Jak czyścić telewizor? O tym musisz pamiętać

W pierwszej kolejności odłącz urządzenie od prądu. Jeśli do tej pory sprzęt był włączony, poczekaj, aż ostygnie. Nie wolno czyścić ekranu płynem do mycia szyb i innymi środkami na bazie alkoholu, gdyż mogą one uszkodzić powłokę telewizora. Do czyszczenia nie używaj gąbki, ręcznika kuchennego ani papieru toaletowego. Mogą one porysować ekran i wpłynąć na jakość obrazu. Czyść telewizor dokładnie i wykonuj koliste ruchy. 

Czym czyścić ekran telewizora? Skuteczne i proste sposoby

Przy delikatnych zabrudzeniach możesz użyć ściereczki z mikrofibry, natomiast przy mocno widocznych plamach najlepiej trochę zwilżyć ściereczkę. Jeśli korzystasz ze specjalnego środka do czyszczenia ekranu, nie psikaj go bezpośrednio na telewizor. Popsikaj nim szmatkę i dopiero wtedy przetrzyj ekran. Ramę telewizora wyczyść na końcu. Do czyszczenia ramy najlepsza będzie sucha ściereczka.

Oprócz ścierki z mikrofibry dobrze sprawdzi się też materiałowa ściereczka do czyszczenia okularów albo szmatka z bawełny. Nie masz w domu preparatu do czyszczenia ekranu? Możesz go zastąpić wodą destylowaną. Drugą opcją jest przygotowanie mieszanki z octu i wody destylowanej w proporcji 1:1. Tak przygotowany roztwór przelej do butelki z atomizerem, spryskaj bawełnianą szmatkę i przetrzyj telewizor.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: