Przypomniał, jak wyglądało życie w czasach PRL. "Wielu chciałoby wrócić"

Jeden z użytkowników TikToka opublikował w sieci nagranie, w którym wrócił wspomnieniami do czasów PRL-u. Niektórzy z internautów z łezką w oku wspominają tamten okres. - "Mimo że była bieda, to jednak piękne czasy" - komentują.

Niektórzy z młodych ludzi nie mają nawet pojęcia, jak wyglądało życie w czasach PRL. Nie potrafią sobie wyobrazić, że kiedyś w domach telewizor to był luksus, na który nie każda rodzina mogła sobie pozwolić, a maluch w garażu był podziwiany jak dziś Porsche czy Mercedes. O tych "dziwnych" czasach dowiadują się już teraz nie tylko w szkole, ale również w mediach społecznościowych. Na TikToku, jeden z użytkowników opublikował nagranie, w którym przeniósł się w czasie, właśnie do tego okresu.

Zobacz wideo Klasyk z PRL-u, czyli ciasteczka orzeszki [PRZEPIS]

PRL w Polsce

Nie da się ukryć, że okres PRL- w Polsce wciąż budzi skrajne emocje. Część Polaków lubi wracać wspomnieniami do tamtego czasu, inni raz na zawsze chcieliby o nim zapomnieć. Chcąc nie chcąc, PRL wraca do łask. Meble, dodatki, czy nawet ubrania z tamtego okresu potrafią kosztować krocie i są niezwykle pożądane wśród młodych ludzi. Choć za komuny wiele nie było, to jednak część osób dobrze wspomina tamten okres. 

Mimo że była bieda, to jednak piękne czasy.

- komentują.

Kultowe perfumy z czasów PRL-u. Właśnie tym przed laty pachniały eleganckie Polki (zdjęcie ilustracyjne) Kultowe perfumy z czasów PRL-u. Właśnie tym przed laty pachniały eleganckie Polki

Przypomniał czasy PRL-u. Jego wideo stało się hitem sieci 

Jeden z internatów, kryjący się pod pseudonimem @klasyki_bdg na TikToku regularnie publikuje filmiki, w których pokazuje tak charakterystyczne rzeczy dla okresu PRL, jak trabanty, wartburgi, wołgi, a nawet sprzęty gospodarstwa domowego jak pralka Frania.

Na jednym z filmików widzimy zaledwie kilka zdjęć z tego okresu. Jedna z kobiet pokazuje kartki żywnościowe, ktoś inny stoi przy maluchu, a dzieci bawią się na podwórkach blokowisk. Do tej pory wideo obejrzano ponad 3 mln razy. Pod nagraniem pojawiło się również bardzo dużo komentarzy. Część internautów nie rozumie, jak ktoś mógłby chcieć wrócić do tych czasów. 

Przerażają mnie młodzi ludzie, którzy chcieliby to przeżyć. Znajomość historii leży po całości już chyba.
Okropne czasy, bieda, alkoholizm w prawie każdym domu i brak poświęcania uwagi dzieciom.
Zaraz, za czym Wy tęsknicie, za drożyzną, pustkami w sklepach, tandetą, kartkami na żywność i paliwo?

- czytamy. 

Jednak pojawiły się również takie głosy: 

PRL był straszny pod względem biedoty i polityki ale dobry był brak telefonu, inne priorytety młodych ludzi, vibe tamtych imprez i wypadów.
Najlepsze czasy pod względem braku nadmiaru technologi, która nas otacza i trzyma zamkniętych w social mediach.
Ludzie wydawali się szczęśliwsi i jakby mniej zmeczeni choć łatwo nie było.

- piszą. 

A wy pamiętacie tamten okres? Chcielibyście do niego wrócić? 

Studniówkowe kreacje sprzed 50 lat. Krótkie krawaty, skromne makijaże i białe bluzki Studniówkowe kreacje sprzed 50 lat. Krótkie krawaty, skromne makijaże i białe bluzki

Programu Mamy czas możecie słuchać w wersji audio w dużych serwisach streamingowych

Więcej o: