Oskarżyła mężczyzn o gwałt. Przeżyli koszmar, trzech z nich chciało odebrać sobie życie

Jak poinformowały brytyjskie media, zapadł wyrok w sprawie Eleanor Williams. 22-latka w przeszłości oskarżyła wielu mężczyzn o gwałt. Po czasie okazało się jednak, że wszystko, co mówiła w tej sprawie, było kłamstwem.

22-letnia Eleanor Williams z Wielkiej Brytanii w maju 2020 roku opublikowała wstrząsający post na Facebooku. Napisała, że została wielokrotnie zgwałcona, a także padła ofiarą azjatyckiego gangu handlującego kobietami. Co istotne, dodała zdjęcia przedstawiające rzekomo poniesione przez nią obrażenia. Przez to wiele osób uwierzyło jej słowom, a post Brytyjki udostępniono ponad 100 tysięcy razy.

Zobacz wideo Czy Polacy zauważają inflację?

"Ciągle noszę te blizny"

Dopiero po czasie śledczy odkryli, że winą za przemoc Eleanor obarczała całkowicie niewinnych mężczyzn. Natomiast obrażenia, które można było zobaczyć na publikowanych przez nią zdjęciach, zadała sobie sama przy pomocy młotka. 

Jak poinformowały brytyjskie media, m.in. BBC, oskarżeni przez kobietę mężczyźni padli ofiarą wielu prześladowań. Trzech z nich próbowało odebrać sobie życie. - Ciągle noszę te blizny […] Otrzymałem liczne groźby śmierci w mediach społecznościowych od ludzi z całego świata - wyznał jeden z oskarżonych, przedsiębiorca Mohammed Ramzan.

Skazana za składanie zmyślonych zeznań

Sąd skazał Eleanor na osiem i pół roku więzienia za składanie całkowicie zmyślonych zeznań. Połowę kary Brytyjka ma spędzić za kratami, a następnie zostanie warunkowo zwolniona. Sędzia Robert Altham stwierdził, że bardzo niepokoi go fakt, iż kobieta nie wykazuje żadnych oznak skruchy. Dodał także, że nie jest obecnie jasne, dlaczego w ogóle wymyśliła takie oskarżenia.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z całodobowych, bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 – Centrum wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 112 – Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia
  • 00 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Jeśli potrzebujesz pomocy, codziennie przez całą dobę możesz zadzwonić na Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, pod bezpłatnym numerem telefonu 116 111. Swój problem możesz też opisać w wiadomości. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, oprócz konsultacji dla najmłodszych, oferuje też pomoc rodzicom i nauczycielom, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Więcej informacji znajdziesz na stronie fundacji

Inne numery telefonów pomocowych znajdziesz na stronach:

  • https://zapobiegajmysamobojstwom.pl/
  • https://zwjr.pl/bezplatne-numery-pomocowe

https://zapobiegajmysamobojstwom.pl/https://zapobiegajmysamobojstwom.pl/ https://zapobiegajmysamobojstwom.pl/

Więcej o: