Pamiętacie MacGyvera? Aktor ma już 73 lata i mówi, że rola przydaje mu się też w życiu. Tak teraz wygląda

Ten serial bił rekordy popularności! Fanów miał na całym świecie i był jedynym w swoim rodzaju połączeniem rozrywki, wartkiej akcji i nauki. Jak teraz wygląda odtwórca MacGyver'a Richard Dean Anderson?

MacGyver cieszył się ogromną popularnością, również w Polsce. Serial miał swoją premierę 29 września 1985 roku, a produkcja zakończyła się 21 maja 1992 roku. 139 odcinków to ogromna porcja ciekawostek i sprytnych sztuczek, które nie były zupełnie oderwane od rzeczywistości. MacGyver potrafił zrobić coś imponującego wręcz z niczego, a to porywało widzów, choć często było też obiektem żartów. 73-letni odtwórca głównej roli mówi, że te doświadczenia wiele razy przeniósł też do życia.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

 

"Kto ma gumę do żucia, zapałki i szpilkę, ten ma wszystko". Nauka i przygoda

MacGyver słynął z pokonywania przeciwników za pomocą misternych wynalazków wykonanych z codziennych przedmiotów i naukowego know-how. Główny bohater pracował dla fikcyjnej organizacji Phoenix Foundation, zajmującej się rozwiązywaniem międzynarodowych problemów. Serial często pokazywał naukowe metody i prawdziwe zasady fizyki. Powstało mnóstwo profili fanowskich, na których testuje się sztuczki bohatera, które nie są tylko sensacyjnymi ciekawostkami. Wiele z nich można z powodzeniem odtworzyć. Sam Anderson miał okazję spotkać się z astronautami NASA, którzy byli fanami serialu i nawiązali z nim kontakt.

Od hokeisty do aktora. MacGyver również w zyciu

Początkowo Richard Anderson chciał zostać hokeistą, ale kontuzja kolana zmusiła go do zmiany planów. Złamał dwie ręce i to w kilku miejscach. Przed MacGyverem występował jako Dr. Jeff Webber w amerykańskim serialu "Szpital miejski". Była to typowa opera mydlana, która zapewniała mu względną stabilność, jednak mniej satysfakcji.

Producenci byli zaskoczeni, kiedy wręczyłem im swoje dwutygodniowe wypowiedzenie i wyszedłem ze studia. Nie mogli uwierzyć, że porzucam stałą pracę i dobre wynagrodzenie. Zawsze byłem typem ryzykanta.
 

OFERTY AVANTI24.PL: Takie bluzki będziemy nosić wiosną! Twarzowe kolory i ozdobne detale to HIT! Idealne do pracy

35-letni Anderson przyjął rolę MacGyvera z dużą ekscytacją, ale nie spodziewał się aż takiego sukcesu serialu. Po latach mówił, że zrozumiał, że stało się tak, dlatego, że bohater zdecydowanie wyróżnia się na tle innych seriali.

Jest bohaterem innym niż wszyscy. Jest postacią, która prezentuje alternatywne sposoby walki ze złoczyńcami. On nie wyciąga pistoletu i strzela. Usuwa się na bok, by za chwilę obmyślić nowatorski sposób na wyjście cało nawet z najbardziej beznadziejnej sytuacji.

Aktor lubił ryzyko i adrenalinę, dlatego w serialu nie było żadnych dublerów. Wszystkie sceny kaskaderskie odgrywał sam. Nie był jednak niezniszczalny, raz nawet potrzebował operacji stopy po urazie. Podczas kręcenia serialu MacGyver, Anderson inspirował się swoim ojcem, który był inżynierem i miał ogrom przydatnej wiedzy.

Zobacz wideo Przez 20 lat grał w najpopularniejszych serialach. Jego kariera wybuchła dzięki wąsom Wybierz serwis

Slogan: "Jego umysł to najpotężniejsza broń" stał się hitem. Niespokojny duch w życiu

Richardson przyznawał, że w życiu codziennym również korzysta z umiejętności "macgyverowania", czyli improwizowania w nietypowych sytuacjach. Anderson miał dużą potrzebę niezależności i bycia w ruchu i zmieniania miejsca, dlatego też trudno było mu zbudować długotrwały związek. Ma córkę Wylie Quinn Annarose z partnerką Apryl Prose. Obecnie jest aktywnym filantropem. Jest założycielem i członkiem zarządu fundacji Sea Shepherd Conservation Society, która działa na rzecz ochrony życia morskiego. Po zakończeniu serialu sam zajął się produkcją seriali i filmów. 

 
Więcej o: