Tylko 1% ludzi widzi słonia na tym rysunku. "Patrzyłem 10 godzin". Pomoże jeden trik

Różnego rodzaju testy oraz iluzje optyczne, które testują naszą spostrzegawczość, robią furorę w sieci. Jedną z takich zagadek podzielił się jakiś czas temu pewien tiktoker. Okazuje się, że większość osób nie widzi ukrytego na tym rysunku słonia. A ty? - Kompletnie zmyliły mnie drzewa - piszą internauci.

Więcej podobnych zagadek i quizów znajdziesz na Gazeta.pl

W mediach społecznościowych znaleźć można wiele różnych testów psychologicznych, iluzji optycznych czy grafik z ukrytymi elementami, które cieszą się sporą popularnością. Jednym z takich obrazków podzielił się tiktoker prowadzący profil pod nazwą @hecticnick, na którym znaleźć można wiele tego typu iluzji optycznych. Wideo z grafiką ukrytego słonia obejrzało ponad 6,4 mln osób.

Zobacz wideo Kamil Szymczak o swojej pracy. "Dziewczyny w Stanach są bardzo otwarte"

Większość osób nie widzi słonia na tym rysunku. "To nie jest proste, ale istnieje wskazówka" 

Tiktoker opublikował filmik, na którym umieścił obrazek przedstawiający myśliwych w dżungli, tłumacząc przy okazji, że podobno zaledwie jeden procent ludzi potrafi samodzielnie dostrzec ukrytego tam słonia. Osobom, które mają z tym problem zdradził, że istnieje pewien trik, dzięki któremu można ułatwić sobie odnalezienie tego zwierzęcia.

Tylko jeden procent ludzi potrafi znaleźć ukrytego słonia na tym obrazku. To nie jest proste, ale istnieje wskazówka. Spróbuj odwrócić telefon. Być może będziesz w stanie go znaleźć

- powiedział na wideo.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy od internautek oraz internautów. Okazuje się, że wśród nich znalazły się osoby, które bez problemu dostrzegły słonia, jednak wiele osób miało z tym problem. Zdaniem niektórych, część osób nie także do końca była także szczera i odpowiedzi od razu szukali w komentarzach:

Gdzie to jest?
Kompletnie zmyliły mnie drzewa
OMG, znalazłam to bez odwracania
Patrzyłem w tę grafikę dziesięć godzin, zanim znalazłem tego słonia
Ludzie mówią, że znaleźli, kiedy tak naprawdę wcale nie
Ja: odwracam telefon i nadal nic nie widzę
Znalazłem, to proste
Większość od razu sprawdziła w komentarzach

- czytamy.

Więcej o: