Jak usunąć stary silikon? Polej tym płynem i potrzyj. Po kilku minutach nie będzie po nim śladu

Silikon to preparat służący do wykonywania łączeń i izolacji. Jest szybki i łatwy w aplikacji, ale bywa trudny do usunięcia. Jak usunąć stary silikon? Istnieją skuteczne domowe sposoby, które pomogą poradzić sobie z tym problemem.

Jak usunąć stary silikon? Łączenie wykonane silikonem używamy niemal wszędzie – na budowach czy podczas drobnych remontów. Łatwo się go nakłada i budowlańcy cenią go jako szybkie rozwiązanie, nie wymagające szczególnych umiejętności. Problemem jest jednak jego usunięcie. Jak usunąć stary silikon? Podpowiadamy, jak zrobić to domowymi sposobami.

Zobacz wideo Jak pozbyć się papierosowego zapachu z mieszkania? Oto nasze myki

Jak domowym sposobem usunąć silikon? Warto szybko reagować, aby nie zasechł

Jeśli silikon jest świeży jego usunięcie nie stanowi problemu. Kiedy przypadkowo rozleje nam się na płytki lub podłogę, musimy tylko działać sprawnie i nie pozostawiać go do wyschnięcia. Wystarczy, że przetrzemy miejsce suchą szmatką. Jeżeli jednak zdarzyło nam się nie zauważyć zabrudzenia i zdążył wyschnąć, warto zastosować trik z kostkami lodu. Dzięki tej metodzie, gdy obłożymy zabrudzenie kostkami, powinno ono stwardnieć, a silikon będziemy mogli pokruszyć i usunąć. Co jednak w sytuacji, gdy musimy pozbyć się silikonu nałożonego dawno temu? Sprawdź, jak usunąć stary silikon szybkim domowym sposobem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć stary silikon? Z pomocą przyjdzie ci ocet

Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć stary silikon, spieszymy z odpowiedzią. Stary silikon jest trudniejszy do usunięcia, ale pozbycie się go nie jest niemożliwe. Do tego celu warto zastosować ocet. Wystarczy polać octem silikon i odczekać kilka minut. Płyn powinien go rozpuścić, a my zdejmiemy resztki szorstką stroną gąbki lub możemy pomóc sobie nożykiem do tapet.

Więcej o: