Byli razem przez 86 lat i 290 dni. Najdłuższe małżeństwo na świecie zdradziło swój sekret

Ich małżeństwo pobiło rekord świata, ale sekret ich długotrwałej relacji jest prosty. Każdy musi to wiedzieć. Herbert i Zelmyra wiedzieli, co czynią, składając przysięgę małżeńską 13 maja 1924 roku. "Z każdym mijającym dniem nasz związek stawał się coraz bardziej solidny i bezpieczny."

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Powszechnie akceptowana definicja małżeństwa to formalny związek oraz umowa społeczno-prawna między dwiema osobami, która prawnie, ekonomicznie i emocjonalnie łączy ich życie. W Księdze Rekordów Guinnessa istnieją bezpośrednie dowody na to, że istnieje prawdziwa, długotrwała miłość, a oto rekordziści, który byli ze sobą prawie dziewięć dekad.

Zobacz wideo Mozil sprawdził swoje małżeństwo w „Azja Express". Dorota Mozil: Czesław to szowinista!

Razem od ponad ośmiu dekad, ich historia miłosna jest bez wątpienia warta zapamiętania

Para z Północnej Karoliny, która pobrała się 13 maja 1924 roku, została uznana przez Księgę Rekordów Guinnessa za najstarszą żyjącą parę w 2008 roku z 84-letnim stażem małżeńskim. Małżeństwo Zelmyry i Herberta Fisherów przetrwało Wielki Kryzys, II wojnę światową, wojnę koreańską, wojnę w Wietnamie, Ruch Praw Obywatelskich i 15 administracji prezydenckich, z których ostatnim był Barrack Obama. Pomimo trudności finansowych nigdy nie pozwolili, by osłabiło to ich ducha i wzajemną miłośćZanim Herbert zmarł w 2011 roku w wieku 105 lat, on i jego żona byli małżeństwem od prawie 87 lat. Zelmyra, która większość życia wiodła z Herbertem u boku, żyła jeszcze dwa lata po śmierci ukochanego. Na początku 2013 roku 105-letnia kobieta odeszła we śnie. Rekordowe małżeństwo doczekało się 5 dzieci, 10 wnuków, 9 prawnuków i 1 praprawnuka.

Para z najdłuższym na świecie stażem małżeńskim zdradza sekret swojego sukcesu 

Choć Zelmyry i Herberta nie ma już wśród nas, pozostawili po sobie wzruszające słowa o tajemnicy długiego, trwałego związku. Z okazji walentynek w 2010 roku para odpowiedziała na kilka pytań na swoim koncie na Twitterze. Podzieliła się również szczerymi oświadczeniami o niezachwianej miłości do siebie. Jak się okazuje Zelmyra i Herbert wspólnie dorastali i byli dla siebie najlepszymi przyjaciółmi już przed ślubem. Kobieta wyjawiła również, że nie należy tracić wiary w spotkanie prawdziwej miłości, gdyż jej okazała się być tuż za rogiem, więc nigdy tak naprawdę nie wiemy, co przygotował dla nas los. Co sprawiło, że zdali sobie sprawę, że mogą spędzić razem resztę życia? 

Z każdym mijającym dniem nasz związek stawał się coraz bardziej solidny i bezpieczny. Rozwód NIGDY nie był opcją ani nawet myślą.

Na pytanie o najlepszą radę małżeńską, jaką kiedykolwiek usłyszeli, odpowiedzieli:

Szanuj, wspieraj i komunikuj się ze sobą. Bądź wierny, uczciwy i prawdziwy. Kochajcie się, całym sercem. Pamiętaj, że małżeństwo to nie zawody, nigdy nie licz punktów. Bóg umieścił was obu razem w tej samej drużynie, aby wygrać.

Obecnym posiadaczem najdłuższego małżeństwa jest Eugene Gladu (1919) i Dolores Gladu (1922) również ze Stanów Zjednoczonych, którzy pobrali się 25 maja 1940 roku w Woonsocket na Rhode Island. Są małżeństwem od 82 lat i 296 dni.

Więcej o: