Modne kwiaty do salonu. Te rośliny doniczkowe są piękne i mało wymagające

Kwiaty są nie tylko pięknym elementem dekoracyjnym, ale także wprowadzają do wnętrza "duszę" i domowy urok. Wybór odpowiednich roślin doniczkowych do salonu może wpłynąć na atmosferę i styl pokoju. Oto przegląd najmodniejszych roślin zielonych do salonu.

To niebywałe jak rośliny zielone mogą wzbogacić wnętrze domu. Ale to nie tylko kwestia ozdoby, ale również osobistej satysfakcji. Gdy widzimy, jak dzięki naszym staraniom rośliny wzrastają i pięknieją w oczach, to mamy też radość z włożonej w pielęgnację pracy. Każda roślina to pewna łamigłówka do rozwiązania, musimy poznać jej potrzeby i wyczuć indywidualny tryb „życia". Jak się okazuje, w tym obszarze również można mówić o trendach. Oto kilka modnych kwiatów domowych na wiosnę 2023. 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sansewieria i kalatea. Modne będą także maranty

Sansewieria, znana również jako "język teściowej", to idealna roślina dla osób, które nie mają jeszcze wprawy w domowych uprawach. Jest łatwa w pielęgnacji, dobrze znosi niedostatek światła i długo może wytrzymać bez podlewania. Sansewierie dostępne są w różnych odmianach i rozmiarach, dzięki czemu można dobrać je do każdego wnętrza. Ich okazałe mięsiste liście mają różnokolorowe pasy lub grubość. Wyglądają zjawiskowo!

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Kalatea to kolejna modna roślina, która zachwyca swoimi kolorowymi i wzorzystymi liśćmi. Wymaga jednak więcej uwagi, gdyż lubi wilgotne powietrze i regularne podlewanie. Kalatea najlepiej rośnie w miejscach z rozproszonym światłem. Podobne wymagania ma maranta, zwana również "modlitewnym liściem", to kolejna stylowa roślina do salonu. Jej unikalne, ozdobne liście z delikatnymi wzorami i kolorami będą pięknym dodatkiem do wnętrza. Maranta preferuje delikatne rozproszone światło, zraszanie i regularne podlewanie.

OFERTY AVANTI24.PL: Bluzy i topy tej polskiej marki mają niepowtarzalny design! Limonkowy kolor podbija trendy

 

Bananowce i drzewka cytrusowe. Twoje własne tropiki

W tym sezonie wśród modnych roślin doniczkowych znalazły się te prosto z tropików: bananowce i cytrusy. Wbrew pozorom w warunkach domowych radzą sobie naprawdę dobrze. Cieszą eko skórzastymi liściami, a z czasem mini, choć niejadalnymi owocami. Warto pamiętać, że rośliny te mają zupełnie inne potrzeby. W miesiącach letnich wymagają intensywnego podlewania i częstego nawożenia. Potrzebują też dużych donic i zraszania. Są podatne na przędziorki, choć jest na to sposób. Trzeba przyznać, że te egzotyczne rośliny w domu wyglądają naprawdę zjawiskowo. 

 
Więcej o: