Po tym syropie sansewieria będzie rosła jak szalona. Wystarczy jeden składnik

Ten prosty nawóz domowy sprawi, że sansewieria będzie rosła w oczach. Ta jakże dekoracyjna roślina doniczkowa pięknie ozdabia wnętrze domu, a przy tym jest łatwa w uprawie, choć ma pewne wymagania.

Tę roślinę cenią zarówno początkujący, jak i doświadczeni amatorzy roślin doniczkowych. Ma efektowne liście w kilku wariantach. Nie sposób jej nie zauważyć, a przy tym potrafi wybaczyć pewne zaniedbania. Znalazła się na liście najmodniejszych roślin w wystroju wnętrz. Dzięki temu domowego sposobowi będzie jeszcze bardziej cieszyć oko

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Czego potrzebuje sansewieria? Niewiele, ale trzeba o czymś pamiętać

Liście sansewierii przypominają szable. Są długie, grube i sztywne, zupełnie nietuzinkowe. Z tego względu czasami nazywa się ją również wężownicą i zalicza do grupy sukulentów, które są naprawdę odporne. Sansewieria magazynuje wodę w liściach, dlatego potrafi wytrzymać długo bez podlewania. Znana jest ze swoich właściwości oczyszczania powietrza. Najlepiej będzie rosła w gotowym podłożu do sukulentów.

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Preferuje jasne stanowiska i oszczędne podlewanie, w ciepłych miesiącach wystarczy to robić co dwa tygodnie. Fatalne w skutkach jest dla niej przelanie, szybko gniją korzenie i trudną ją uratować. W takiej sytuacji najlepiej przesadzić roślinę  do nowej ziemi. Potrzebuje systematycznego nawożenia, świetnie sprawdzi się w tym przypadku syrop z batata.

OFERTY AVANTI24.PL: Ten płaszcz dodaje klasy i podkreśla figurę! Model znanej marki za mniej niż 170 złotych

Najlepszy nawóz do sansewierii. Syrop z batata znacznie przyśpiesza wzrost

Batat to warzywo pełne witamin i mikroelementów, które są zdrowe nie tylko dla człowieka, ale również dla roślin doniczkowych. Wystarczy średniej wielkości batata pokroić w drobną kostkę i zalać 1 litrem przegotowanej chłodnej wody. Miksujemy całość na gładko, a później przecieramy przez sito i zachowujemy płyn. Powstałym syropem nawozimy sansewierie co 7 dni. Pozostała po nim pulpa to świetna baza do zupy krem.

źródło: portal deccoria.pl

Więcej o: