Odkrój kawałek i przetrzyj kuchenne szafki. Będą błyszczeć jak nowe

Chcesz, żeby fronty szafek w twoim domu lśniły czystością? Nie musisz wcale wydawać kroci na drogie środki czyszczące. Zamiast tego sięgnij po to popularne warzywo. Poznaj trik, dzięki któremu smugi i zabrudzenia znikną z drzwiczek na dobre.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe sposoby już nie raz okazywały się równie skuteczne co detergenty. Tak jest również w tym przypadku. Z zabrudzeniami pojawiającymi się na frontach szafek świetnie poradzi sobie jedno warzywo. Dzięki temu trikowi zapomnisz o plamach na długo. 

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Przetnij to warzywo na pół i przetrzyj fronty szafek. Zabrudzenia znikną w mgnieniu oka

Jak pozbyć się zabrudzeń z frontów szafek? Z tego sposobu korzystały już nasze babcie. Aby usunąć każdą plamę, nawet tłuste odciski palców, nie musisz wcale sięgać po drogie środki czyszczące. Zamiast tego wystarczy użyć... ziemniaka

Przetnij bulwę na pół, po czym przetrzyj nią mebel. Sok z warzywa w kilka sekund usunie nieestetyczne smugi i ślady. Na sam koniec wyczyść fronty miękką ściereczką z wodą. Dzięki temu zadbasz o czystość szafek na długo.

To prawdziwy pogromca zabrudzeń. Ten produkt sprawi, że plamy znikną z szafek na dobre

Regularne czyszczenie mebli jest niezbędne, do zachowania nieskazitelnej czystości w twoim domu. Dzięki temu sposobowi nie będziesz musieć robić tego tak często. Wystarczy, że przemyjesz szafki mieszanką stworzoną z trzech produktów. Są to woda, płyn do naczyń i ocet. Ostatni produkt jest najważniejszym elementem środka. Nie dość, że dogłębnie zdezynfekuje powierzchnie, to dodatkowo zakonserwuje je i zabezpieczy przed pojawianiem się kolejnych zabrudzeń. Jak osiągnąć ten efekt?

Połącz ze sobą wodę, płyn do mycia naczyń i ocet. Całość dokładnie wymieszaj. Pamiętaj, aby nie żałować mydlin. Nie tylko wzmocnią właściwości czyszczące środka, ale także zredukują specyficzny zapach octu. Zanurz w gąbkę lub miękką szmatkę w domowym detergencie, po czym przetrzyj nią szafki. Efekt na pewno cię zaskoczy.

Więcej o: