Wieszasz mokry ręcznik na kaloryferze? Możesz poważnie zaszkodzić zdrowiu

Ręczniki to nieodłączny element naszej łazienki, jednak niewiele osób wie, że należy je odpowiednio przechowywać. Wieszasz ręczniki na kaloryferze, aby wyschły? To błąd.

Ręczników używamy codziennie i wiele z nas suszy je na kaloryferze, jednak okazuje się, że nie jest to dobry pomysł. Tak przechowywane ręczniki mają niekorzystny wpływ na powietrze w łazience, ale również mogą źle wpływać na nasze zdrowie.

Zobacz wideo Szukasz domowych sposobów na mycie lodówki? Soda oczyszczona i ocet będą twoimi sprzymierzeńcami

ZUS wypłaca czternaste emerytury i przestrzega przed oszustami 14. emerytura 2023. Kiedy wypłata? Ci seniorzy nie dostaną ani złotówki

Jak prać ręczniki, aby były miękkie i puszyste? Dodaj do bębna jeden produkt

Ręczniki powinniśmy prać w temperaturze 40 lub 60 stopni Celsjusza, a zachowają wówczas miękkość i chłonność. Przy wyższej temperaturze materiał stanie się szorstki i nie będzie absorbował wody, ponieważ włókna stracą elastyczność. Ręczniki powinno się prać w żelu, gdyż użycie proszku grozi niewypłukaniem go z włókien, co również prowadzi do twardnienia materiału. Do prania ręczników nie używamy także płynu do płukania. Zatrzymuje on wilgoć i sprawia, że ręcznik traci chłonność. Świetnym sposobem na uzyskanie miękkich i przyjemnych w dotyku ręczników jest dodanie do prania octu. Nada im miękkości i usunie osad z materiału. Do octu możemy dodać kilka kropel olejku eterycznego do uzyskania przyjemnego zapachu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rzeżucha Rzeżucha na Wielkanoc. Kiedy sadzić rzeżuchę przed świętami?

Jak suszyć ręczniki? Ten błąd może cię wiele kosztować

Wiele z nas suszy ręczniki na kaloryferze. Są one ciepłe i przyjemne w dotyku, ale takie zachowanie może przynieść niemiłe konsekwencje. Dlaczego? Otóż na ręcznikach suszonych na kaloryferze rozwijają się drobnoustroje i bakterie, a dodatkowo w łazience pojawia się wilgoć, co prowadzi do rozwoju pleśni i grzybów. W taki sposób ręczników nie powinni suszyć alergicy, osoby z problemami skórnymi oraz układem oddechowym.

Więcej o: