Jak zaoszczędzić na weselu? Przyszła panna młoda zdradza 5 trików

Przygotowania do sezonu weselnego trwają w pełni. Pary, które powiedzą obie "tak" w 2023 roku zastanawia się, jak w dobie pędzącej inflacji, ograniczyć koszty organizacji wesela. Na pomoc przychodzi Erica Anderson - panna młoda, która wie, jak wyprawić przyjęcie, żeby nie rezygnować z marzeń, ale też zaoszczędzić.

Więcej porad znajdziesz na Gazeta.pl.

Erica Anderson w rozmowie z portalem The Root podzieliła się swoimi sposobami na oszczędność w czasie organizacji wesela. Panna młoda chciała, żeby ten dzień był wyjątkowy, ale jednocześnie zdawała sobie sprawę z tego, że wyprawienie przyjęcia pochłonie wszystkie oszczędności.Erica znalazła sposób, żeby wyprawić eleganckie i piękne przyjęcie, które nie zrujnuje ich finansów. Dziś dzieli się nim z innymi parami. Okazuje się, że wcale nie trzeba rezygnować z marzeń.

Zobacz wideo Lili Antoniak wspomina tropikalny ślub: Gdyby wiedzieli, to by nie przyjęli tego zlecenia

Na czym można zaoszczędzić na weselu?

Erica Anderson zauważa, że wiele par odczuwa presję, aby zorganizować wesele w sobotę. 30-letnia panna młoda widzi w tym duży problem - wtedy przyjęcia są najdroższe. Radzi więc: zapomnij o sobocie. Sama zdecydowała się na wyprawienie przyjęcia w czwartek i dzięki temu zaoszczędziła 8 tys. dolarów na rezerwacji sali. Gdyby korzystała z usług fotografa i kamerzysty, również w tygodniu zapłaciłaby mniej niż w weekend. 

Kolejną kwestią, nad którą panna młoda radzi się zastanowić, jest lista gości. Oczywiście wszyscy chcieliby, żeby na weselu bawili się wszyscy bliscy i dalsi znajomi, a także rodzina i razem hucznie świętowali wejście pary w nowy etap życia, ale nie jest to opłacalne. Warto zredukować listę gości do tych najbliższych. Jeśli wyprawicie przyjęcie w czwartek, termin prawdopodobnie zrobi to za was. Najbliżsi z pewnością się pojawią niezależnie od dnia tygodnia. 

Jaką trzecią wskazówkę ma Erica? Zastanów się nad dekoracjami. Czy naprawdę muszą być wykonane z drogich materiałów? Być może w sieciówkach i na wyprzedażach znajdziesz tańsze i równie eleganckie zamienniki girland, lampionów, serwetek i innych produktów, którymi chciałabyś udekorować swoją salę. Możesz też porównać ceny i wiele rzeczy zamówić online. 

Pomyśl też o jedzeniu i napojach. Anderson sugeruje, że warto dogadać się z właścicielem sali w sprawie alkoholu. Para, która samodzielnie kupi wysokoprocentowe napoje, będzie mogła sporo zaoszczędzić. Wystarczy przejrzeć ofertę lokalnych supermarketów i szukać promocji. W kwestii jedzenia proponuje bufet zamiast dań z karty - dzięki temu zredukuje koszt obsługi imprezy. 

Na koniec radzi: nie bój się nowych usługodawców. Wybierając osoby, które dopiero budują swoje portfolio, dostaniesz konkurencyjne ceny. Ponadto osoby, które są nowe w branży, liczą na pozyskanie nowych klientów, więc starają się wykonać swoją pracę jak najlepiej.

Więcej o: