Kiedy siać rzodkiewkę? To już ostatni moment, aby plony były obfite a warzywa chrupiące

Rzodkiewka - kiedy siać to warzywo? Jeśli zastanawiasz się nad właściwą porą na rozpoczęcie jej uprawy, nie zwlekaj. Dowiedz się, w którym momencie najlepiej zasadzić rzodkiewki, aby były chrupiące, a plony obfite.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy sadzić rzodkiewkę? Jeśli nadal tego nie zrobiłaś, nie zwlekaj dłużej. Najlepszy okres na rozpoczęcie uprawy za niedługo przeminie. Nie chcąc go przegapić, dowiedz się, kiedy i w jaki sposób warto przygotować nasiona do wkopania w ziemię. 

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

sianie/kalendarz ogrodnika Kiedy siać marchew i pietruszkę? Pilnuj jednej daty

Co siać w marcu? Rzodkiewka to jedno z warzyw, które warto zasadzić w tym miesiącu

Odmiany rzodkiewki takie jak Krakowianka, czy Slovana najlepiej rosną, po zasadzeniu w marcu. Co więcej, choć wiele rodzajów warzywa nadaje się do uprawy całosezonowej, duża część z nich rośnie niezwykle bujnie wczesną wiosną. Z tego powodu rzodkiewki warto sadzić wraz z nadejściem marca, gdy tylko pojawią się dodatnie temperatury. 

Sekretem bujnych plonów jest czas. Gdy zbytnio zwlekamy z zasianiem rzodkiewki, realnie wpływamy na rozwój jej systemu korzeniowego. Jeśli zasadzimy je późną wiosną, gdy słońce coraz dłużej dostarcza światło dzienne, jarzyna ma tendencję do wykorzystywania swoich zasobów energii do rozwoju kwiatostanu, a nie pysznego korzenia. Żeby tego uniknąć, zasiej rzodkiewkę razem z pierwszymi ciepłymi dniami. 

sadzonki pomidorów/nawożenie Czym podlewać sadzonki pomidorów? Rozcieńcz wodą i spryskaj glebę

Kiedy siać warzywa i jak to robić, aby zdrowo rosły? Poznaj najlepsze rady

Najczęściej polecanym sposobem na sadzenie rzodkiewki jest wysiewanie jej w rowkach oddalonych od siebie o 2-3 centymetry. Wgłębienia powinny nie mieć więcej niż dwóch centymetrów głębokości. Po umieszczeniu nasion w przygotowanych wcześniej miejscach należy je przykryć ziemią, lekko ją ugnieść oraz podlać. Pamiętaj, aby każdy rządek warzyw był oddzielony od siebie o około 20-centymetrową przerwą.

Więcej o: