Włóż do ziemi i zaczekaj kilka minut. Niezawodny trik na uratowanie przelanej rośliny

Zdarza się, że podczas pielęgnacji kwiatów popełnimy popularny błąd i przelejemy roślinę. Żeby uratować ją od zmarnowania, wystarczy zastosować sprytny trik, który doskonale pozbędzie się nadmiaru wody. Trzeba wykorzystać jedynie popularny produkt z łazienki.

Gdy zdarzy się, że przelejesz roślinę, nie musisz od razu spisywać jej na straty. Istnieje bowiem niezawodny trik, który sprawi, że szybko i sprawnie pozbędziesz się z ziemi nadmiaru wilgoci. Dzięki temu kwiat nie zmarnieje, a Ty nadal będziesz mogła cieszyć się pięknym wyglądem rośliny. Wystarczy poznać sprytny sposób, który zawsze działa.

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak uratować przelaną roślinę? Istnieje sprytny sposób, który warto wykorzystać

Przelaną roślinę możesz szybko i łatwo uratować za pomocą sprytnego sposobu. Wystarczy, że sięgniesz po popularny produkt, który prawdopodobnie masz już w łazience. Mowa oczywiście o tamponach. Należy umieścić je w ziemi, by wchłonęły nadmiar wilgoci, jaka się w niej znajduje. W zależności od wielkości donicy będziesz potrzebować od 3 do nawet 6 tamponów, które trzeba umieścić na różnych wysokościach, zakopując je w glebie. Gdy napęcznieją, wyjmij je i włóż nowe egzemplarze. Powtarzaj czynność do czasu, aż cały nadmiar wilgoci zostanie usunięty z ziemi.

Wykorzystaj niezawodny patent ogrodników. Zmniejszysz ryzyko przelania rośliny

Jeśli często zdarza ci się przelewać rośliny, możesz wykorzystać sprytny trik ogrodników, który znacznie zminimalizuje to ryzyko. Podczas ich przesadzania zastosuj drenaż. W doniczce z dziurkami na spodzie umieść kamyczki lub keramzyt. Dzięki temu nadmiar wody będzie ściekał na podstawkę, zamiast gromadzić się w ziemi. Możesz też wykorzystać inną technikę podlewania kwiatów. Wystarczy, że będziesz umieszczać donicę w misce z wodą na kilka minut, żeby roślina "napiła się" tyle, ile potrzebuje. Dzięki temu nie przelejesz jej, a dostarczysz odpowiednią ilość wilgoci.

Więcej o: