Włóż do ziemi i zaczekaj kilka minut. Niezawodny trik na uratowanie przelanej rośliny

Zdarza się, że podczas pielęgnacji kwiatów popełnimy popularny błąd i przelejemy roślinę. Żeby uratować ją od zmarnowania, wystarczy zastosować sprytny trik, który doskonale pozbędzie się nadmiaru wody. Trzeba wykorzystać jedynie popularny produkt z łazienki.

Gdy zdarzy się, że przelejesz roślinę, nie musisz od razu spisywać jej na straty. Istnieje bowiem niezawodny trik, który sprawi, że szybko i sprawnie pozbędziesz się z ziemi nadmiaru wilgoci. Dzięki temu kwiat nie zmarnieje, a Ty nadal będziesz mogła cieszyć się pięknym wyglądem rośliny. Wystarczy poznać sprytny sposób, który zawsze działa.

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak uratować przelaną roślinę? Istnieje sprytny sposób, który warto wykorzystać

Przelaną roślinę możesz szybko i łatwo uratować za pomocą sprytnego sposobu. Wystarczy, że sięgniesz po popularny produkt, który prawdopodobnie masz już w łazience. Mowa oczywiście o tamponach. Należy umieścić je w ziemi, by wchłonęły nadmiar wilgoci, jaka się w niej znajduje. W zależności od wielkości donicy będziesz potrzebować od 3 do nawet 6 tamponów, które trzeba umieścić na różnych wysokościach, zakopując je w glebie. Gdy napęcznieją, wyjmij je i włóż nowe egzemplarze. Powtarzaj czynność do czasu, aż cały nadmiar wilgoci zostanie usunięty z ziemi.

Jennifer Lopez Lopez w sukience z prześwitami. Fani podzieleni. "Bogini", "Za dużo"

Wykorzystaj niezawodny patent ogrodników. Zmniejszysz ryzyko przelania rośliny

Jeśli często zdarza ci się przelewać rośliny, możesz wykorzystać sprytny trik ogrodników, który znacznie zminimalizuje to ryzyko. Podczas ich przesadzania zastosuj drenaż. W doniczce z dziurkami na spodzie umieść kamyczki lub keramzyt. Dzięki temu nadmiar wody będzie ściekał na podstawkę, zamiast gromadzić się w ziemi. Możesz też wykorzystać inną technikę podlewania kwiatów. Wystarczy, że będziesz umieszczać donicę w misce z wodą na kilka minut, żeby roślina "napiła się" tyle, ile potrzebuje. Dzięki temu nie przelejesz jej, a dostarczysz odpowiednią ilość wilgoci.

Rzeżucha Rzeżucha na Wielkanoc. Kiedy sadzić rzeżuchę przed świętami?

Więcej o: