Otrzymali 113-letni dom za darmo. Wsadzili go na przyczepę i przenieśli na inną działkę

Julie i Eddie Flores z Kansas City od zawsze marzyli o starym domu. Kiedy nadarzyła się okazja, aby zdobyć go całkowicie za darmo, postanowili przenieść się do innego stanu i dać nowe życie staremu budynkowi. Jednak aby trafił w ich ręce, musieli spełnić kilka warunków.

Mieszkali w Kansas City w stanie Missouri, lecz aby zamieszkać w wymarzonym domu, przenieśli się do Lincoln w stanie Kansas. Dom miał zostać wyburzony, lecz właściciele działki dali mu rok na znalezienie nowego właściciela, który przeniesie go na inny teren. Julie i Eddie nie zastanawiali się długo. Kiedy zobaczyli dom, ich serca zabiły mocniej.

Zobacz wideo Lipińska oprowadza po domu: Pokażę wam błędy

Para marzyła o starym domu. Gdy zobaczyli 113-letni dom w Lincoln, od razu go pokochali

Julie i Eddie Flores pojechali w odwiedziny do rodziny, która wiedząc, że para od lat marzy o zabytkowym domu, pokazała im stojący w okolicy stary budynek. 113-letni dom był zaniedbany i wymagał gruntownego remontu.

 

Niedługo później okazało się, że jego właściciel jest w stanie oddać go za darmo. Kiedy małżeństwo zobaczyło dom od zewnątrz, nie było zachwycone. Dom niemal się rozpadał, a w dachu była ogromna dziura. Jednak gdy weszli do środka, po prostu się w nim zakochali. - Powiedziałam mężowi, że widzę nasze dzieci bawiące się tutaj i schodzące po schodach. Po prostu poczułam się jak w domu – powiedziała Julie w rozmowie z "Insiderem".

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Musieli przenieść 113-letni dom na inną działkę. Nie było to takie proste

Dom należał do organizacji Lincoln County Hospital & Healthcare Foundation, która chciała się go pozbyć i wystawiła ogłoszenie, że odda go za darmo. Istniały jednak pewne warunki: nowy właściciel miał przewieźć go na inną działkę, lecz nie mógł wywieźć go poza granice miasta oraz miał zamieszkać w domu, aby stać się członkiem lokalnej społeczności. Julie i Eddie Flores stali się właścicielami 113-letniego domu, chociaż nie dali za niego ani centa.

 

Na Instagramie można było obserwować relację z przenosin domu, który został umieszczony na specjalnej przyczepie i przetransportowany w inne miejsce. - To było szalone – powiedział Eddie w wywiadzie. Ekipa podczas przenoszenia musiała uważać na wiszące linie telefoniczne i słupy. Do tej pory remont domu wraz z przenosinami kosztował ich niemal 420 tys. zł. Mają nadzieję, że do końca 2023 uda im się wprowadzić do budynku.

 
Więcej o: