Weź garść i wsyp do mrowiska. Mrówki uciekną błyskawicznie. Skuteczny sposób za 3 zł

W twoim domu lub ogrodzie pojawiły się mrówki i nie wiesz, jak się ich pozbyć? Zamiast kupować gotowe specyfiki postaw na sprawdzone, domowe sposoby. Są nie tylko ekologiczne, ale również niedrogie i przede wszystkim skuteczne. Czego będziesz potrzebować?

Choć z reguły mrówki to niezwykle pożyteczne insekty, gdy pojawiają się w domu bądź ogrodzie, stają się nie lada utrapieniem. Jak się ich pozbyć w humanitarny, acz skuteczny sposób? Potrzebne produkty najprawdopodobniej masz już w swojej kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Jak wypędzić mrówki z twojego ogrodu? Sięgnij po sól

Tanim i skutecznym sposobem na pozbycie się mrówek jest wykorzystanie soli, która skutecznie je wypędzi. Co istotne, nie zabije owadów, a jedynie sprawi, że poszukają innej lokalizacji. Możesz posypać nią uczęszczane przez mrówki ścieżki bądź po prostu ich gniazdo, czy mrowisko. Ważne, aby zrobić to obficie. Po paru dniach po mrówkach nie będzie już śladu.

Domowy oprysk na mrówki. Jest niezawodny i kosztuje grosze

Zapewne nikogo nie zdziwi, że jedną z propozycji będzie bezpieczny dla roślin i powierzchni w kuchni oprysk z wykorzystaniem octu. Wystarczy, że połączysz go z wodą w proporcji 1:1, a następnie spryskasz miejsca, w których pojawiają się mrówki — zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Chodzi o to, by z pomocą zapachu zniszczyć ich szlaki. Możesz również zamoczyć w roztworze szmatkę i przemyć nią blaty oraz szafki, po których wędrowały.

Co więcej, skuteczny oprysk o takim samym działaniu wykonasz z olejku eterycznego o zapachu cynamonu. Wlej do pojemnika kilka kropel i pryskaj w miejsca, którymi wędrują, a natychmiast je przepędzisz. Sprawdzi się również ostudzony napar z kawy.

Prosta pułapka na mrówki. W ten łatwy sposób przeniesiesz ich gniazdo

Zamiast niszczyć mrowisko, możesz zachęcić mrówki do przeniesienia się w inne miejsce. Będziesz do tego potrzebować średniej wielkości, glinianej doniczki wypełnionej dobrze ubitymi trocinami. Połóż ją w okolicy gniazda mrówek i poczekaj. Często zdarza się, że owady przenoszą swoje gniazdo do nowego "lokum", a gliniana doniczka idealnie się na to nadaje. Gdy tak się stanie wystarczy, że wywieziesz ją z dala od ogrodu.

Zyskaj skuteczny odstraszacz na mrówki i aromatyczne zioła. Co zasadzić w ogrodzie?

Jeśli już jesteśmy przy zapachach, z ich pomocą możesz również zniechęcić mrówki do pojawiania się w twoim ogrodzie, czy kuchni. Posadź wokół domu lub na parapecie takie zioła i rośliny jak mięta, tymianek, majeranek, rozmaryn, a będą omijały twoje włości szerokim łukiem. Sprawdzą się również świeże liście pomidorów, lawenda czy wrotycz pospolity.

Więcej o: