Masz zrogowaciałe i szorstkie pięty? Rozpuść ten produkt w ciepłej wodzie i zanurz stopy na 10 minut

Borykasz się z problemem zrogowaciałych pięt? Odpowiednia pielęgnacja to bardzo ważny element zadbanych i gładkich stóp. Zamiast kupować drogie maski z drogerii, warto wypróbować sprawdzony domowy sposób z wykorzystaniem składnika z naszej kuchni.

Skóra na piętach na tendencję do twardnienia i rogowacenia, więc bardzo ważna jest jej pielęgnacja. Przyczynami takiego stanu rzeczy może być praca fizyczna, duża ilość kroków w ciągu dnia lub źle dopasowane buty. Aby poradzić sobie z tym problemem, warto zastosować domowe sposoby, które przynoszą świetne efekty.

Zobacz wideo Szukasz domowych sposobów na mycie lodówki? Soda oczyszczona i ocet będą twoimi sprzymierzeńcami

Kąpiel dla stóp. Dosyp do wody jeden składnik, a efekty cię powalą

Moczenie nóg w ciepłej wodzie to jeden z najpopularniejszych sposobów pielęgnacji w zaciszu domowym. Warto jednak pamiętać, że dodanie do wody jednego składnika z naszej kuchni pomoże nam zniwelować popularny problem. Wystarczy wsypać do wody sodę oczyszczoną, a dzięki niej uporamy się z wysuszoną i zrogowaciałą skórą na piętach.

Do ciepłej wody wsypujemy 2 łyżeczki sody, mieszamy i wkładamy stopy na około 10 minut. Następnie osuszamy nogi i nakładamy nawilżający krem np. z mocznikiem. Warto moczyć stopy w mieszance z sodą oczyszczoną przynajmniej raz w tygodniu. Pamiętaj jednak, żeby przed pierwszym zastosowaniem wykonać próbę uczuleniową.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy peeling na stopy. Prosty i skuteczny sposób na zrogowaciałe pięty

Soda oczyszczona to nieoceniony produkt, który znajduje zastosowanie nie tylko w kuchni. Dla zrogowaciałych stóp warto przygotować peeling z sody, który zadziała zmiękczająco na skórę i pomoże usunąć martwy naskórek. Jak go zrobić? Wystarczy zmieszać dwie łyżki sody z łyżką wody. Peeling powinien mieć gęstą konsystencję i przypominać papkę. Nakładamy ją na stopy i pozostawiamy na kilka minut, a zmiękczony naskórek ścieramy np. pumeksem. Zabieg powtarzamy przynajmniej raz w tygodniu.

Więcej o: