Tak dziś wygląda siostra Bożenka z "Na dobre i na złe". Edyta Jungowska wiele lat temu zmieniła branżę

Każdy z nas śledził losy Bożenki i Mareczka w serialu "Na dobre i na złe". Edyta Jungowska zaskarbiła sobie sympatię widzów rolą sympatycznej pielęgniarki. Aktorka odeszła z serialu 11 lat temu. Jak dziś wygląda i czym się teraz zajmuje?

Edyta Jungowska to polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Widzowie pokochali ją za rolę Bożenki w "Na dobre i na złe", jednak gwiazda ma na swoim koncie wiele fantastycznych ról. W 2013 roku wycofała się z show-biznesu, żeby otworzyć własny biznes.

Zobacz wideo Oni odeszli z 'M jak Miłość'

Bożenka podbiła serca widzów. Aktorka wcielała się w tę rolę 12 lat

Jungowska zadebiutowała na deskach teatru w 1990 roku w roli Panny Maliczewskiej w spektaklu "Zapolska, zapolska". Po raz pierwszy na dużym ekranie pojawiła się w "Amadeuszu" z 1993 roku. Na swoim koncie ma prawie 30 ról w Teatrze TV. Największą popularność przyniosła jej jednak rola siostry Bożenki w serialu "Na dobre i na złe". Gwiazda grała tam w latach 2000-2012. Widzowie pamiętają ją również z serialu "Ja wam pokażę!", opartego na bestsellerowej powieści Katarzyny Grocholi. Aktorka grała też główną rolę w serialu "2XL", który był emitowany na antenie Polsatu w 2013 roku.

Edyta Jungowska i Rafał Sabara. To nie była miłość od pierwszego wejrzenia

Aktorka ma syna Wiktora, który urodził się w 1994 roku. Jej partnerem życiowym jest reżyser i scenarzysta Rafał Sabara. Para rzadko opowiada o swojej relacji i nie pokazują się razem publicznie. Jak przyznali w wywiadzie dla magazynu "Gala", są jak ogień i woda. Ich pierwsze spotkanie nie zapowiadało niczego więcej.

- Raczej nie przypadliśmy sobie do gustu. Ja zapamiętałem nieposkromioną Jungowską - przyznał Sabara. Aktorka dodaje: "On wyglądał jak prymus, syneczek mamuni, taki spokojny i silnie ugrzeczniony". Ponownie spotkali się kilka lat później i dopiero wtedy narodziło się między nimi uczucie. - Jednoczesne przeżywanie chwili, to nas łączy - mówi Edyta.

Wycofała się z aktorstwa. Od 13 lat realizuje się w innej branży

Od zakończenia serialu "2XL" minęło 10 lat. W tym czasie aktorka miała sześcioletnią przerwę od aktorstwa. W 2010 roku wspólnie z Rafałem Sabarą otworzyła własne wydawnictwo "Jung-off-ska". Wydają audiobooki oraz książki dla dzieci. Edyta Jungowska gra jeszcze czasem w teatrze, jednak całą swoją uwagę poświęca wydawnictwu. Gwiazda przyznaje, że zdarzają się chwile zwątpienia. - Miewam ogromne frustracje, że na przykład nie nadaję się do tego. Potrafię poprawiać całe rozdziały - mówi Jungowska. - Edyta jest empatycznym człowiekiem, ale jest też osobą, która lubi mieć kontrolę i rację. Wydaje mi się, że to jest jej główny kłopot - dodaje Sabara.

 

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: