Ma tylko trzy litery i oznacza "lwica". W Polsce nosi je ponad 2000 kobiet

Symbolizuje znacznie więcej niż tylko ładnie brzmiące imię. Oznacza siłę, odwagę i wytrwałość, czyli cechy niezbędne do odniesienia sukcesu! Ma tylko trzy litery, a w Polsce nosi je jedynie ponad dwa tysiące kobiet.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Unikalne imiona są bardziej atrakcyjne dla rodziców niż kiedykolwiek. Wiele dzieci otrzymuje rzadkie imiona nie tylko ze względu na ich brzmienie, ale również znaczenie. To trzyliterowe imię, mimo że jest obecne w kulturze już od wieków, wciąż w statystykach widnieje jako jedno z najrzadziej nadawanych.

Zobacz wideo Lili Antoniak zdradza, skąd pomysł na dość nietypowe imiona dla córek. "Moja obserwatorka nazwała tak swoją córkę dzięki mnie"

W 2022 roku zostało nadane tylko 249 razy. Ma tylko trzy litery, a po łacinie oznacza "lwica"

Lea jest popularnym imieniem dla dziewcząt w każdym wieku i pochodzi od hebrajskiego Le'ah i oznacza "krowa", a po łacinie oznacza "lwica". Jego popularność wzrosła na przestrzeni lat, prawdopodobnie ze względu na jego użycie jako imienia postaci w książkach i filmach. Znaczenie tego wyjątkowego imienia było interpretowane na wiele sposobów, ale ogólnie uważa się, że reprezentuje ono uczciwość, siłę i odporność i zwiastuje odniesienie sukcesu w przyszłości. 

Zofia Merle Byli razem ponad 50 lat. Gdy się poznali, on był świeżo po rozwodzie

Imię Lea wywodzi się jeszcze z czasów biblijnych. Według tradycji chrześcijańskiej Lea była żoną Jakuba i matką Judy. W tradycji żydowskiej Lea jest postrzegana jako jedna z matriarchów narodu żydowskiego, wraz z Sarą i Rebeką. Jej zdolność do pozostania silną pomimo trudnych okoliczności czyni ją dziś przykładem dla wielu ludzi. To ponadczasowe imię, zostało nadane setkom tysięcy dziewcząt na całym świecie. Można je znaleźć w różnych odmianach, takich jak Leah lub Liya, w zależności od języka.

Strażak odebrał poród. To zmieniło jego życie Strażak musiał odebrać poród. Zaadoptował dziecko, które uratował

Najpopularniejsze imiona 2022. Rodzice najchętniej wybierają je dla dzieci

Według polskiej bazy danych PESEL ze stycznia 2023 roku w Polsce imię Lea nosi 2364 osób, a jak wygląda ranking najpopularniejszych imion w Polsce za 2022 rok? Według danych z gov.pl wśród imion żeńskich czołówka wygląda następująco:

  1. Zofia
  2. Zuzanna
  3. Hanna
  4. Laura
  5. Maja
  6. Julia
  7. Oliwia
  8. Alicja
  9. Pola
  10. Lena
Więcej o: