Czym wyczyścić przypalony garnek? Sięgnij po produkt z kuchni. Usuniesz brud bez szorowania

Czym wyczyścić przypalony garnek? Spalony rondel czy patelnia kojarzy nam się ze żmudnym szorowaniem, a mimo to nie zawsze udaje nam się dobrze doczyścić naczynie. Czym wyczyścić przypalony garnek, aby znów wyglądał jak nowy?

Czym wyczyścić przypalony garnek? Niestety choćbyśmy bardzo uważały, przypalony garnek czy patelnia zdarza się najlepszym. Na rynku istnieje wiele specyfików radzących sobie z przypalonymi naczyniami, ale warto wypróbować sprawdzone domowe sposoby. Czym wyczyścić taki garnek bez szorowania?

Zobacz wideo Szukasz domowych sposobów na mycie lodówki? Soda oczyszczona i ocet będą twoimi sprzymierzeńcami

Czym wyczyścić przypalony garnek? Soda oczyszczona i ocet przyjdą ci z pomocą

Przypalone garnki to zmora wielu miłośników gotowania. Istnieje jednak skuteczny domowy sposób, który świetnie poradzi sobie z tym problemem. Wystarczy zastosować sodę oczyszczoną, a przypalenia szybko znikną. Rozrób sodę z wodą, aby uzyskać konsystencję papki, a następnie nałóż ją na przypalone miejsca i pozostaw na kilka godzin. Potem spłucz sodę gorącą wodą i po kilku minutach brud powinien zejść bez szorowania. Jeśli mamy do czynienia z większym i cięższym przypaleniem, warto zastosować sodę oczyszczoną w połączeniu z octem. Wystarczy wlać ocet do garnka (tak, aby przykrył spalone miejsca), doprowadzić do wrzenia, a następnie dodać 2 łyżki sody. Mieszanka powinna zacząć musować, a kiedy przestanie, wylej płyn i zbierz brud zmywakiem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym wyczyścić przypalony garnek? Nietypowe triki

Jeśli zastanawiasz się, czym wyczyścić przypalony garnek, a nie masz pod ręką sody oczyszczonej, wypróbuj sprawdzone metody.

  • Coca-cola. Ten gazowany napój świetnie poradzi sobie z przypaleniami. Wystarcz wlać go do garnka i doprowadzić do wrzenia.
  • Proszek do pieczenia. Garnek zalej wodą i wsyp opakowanie proszku i odstaw na 12 godzin.
  • Tabletki do zmywarki. Rozkrusz na dnie naczynia i zalej małą ilością ciepłej wody. Pozostaw na noc, a rano spalenizna powinna z łatwością odejść.
Więcej o: