Jak pozbyć się cieni pod oczami? Niezawodne domowe triki, za które nic nie zapłacisz

Jak pozbyć się worków oraz opuchlizny pod oczami? Choć zazwyczaj to problem natury kosmetycznej, bywa wyjątkowo uciążliwy. Na szczęście nie potrzebujesz drogich kosmetyków ani zabiegów, by sobie z nim poradzić. Wystarczy trochę cierpliwości i domowe triki.

Worki pod oczami pojawiają się z wielu powodów i nie zawsze jest to związane z nieprzespaną nocą. Często powodem jest stres oraz nieodpowiednia dieta. Jak sobie z nimi poradzić w możliwe najbardziej skuteczny sposób? Z pomocą przyjdą domowe metody.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Czego nie należy robić, aby uniknąć worków pod oczami? Na godzinę przed snem zapomnij o piciu

Na początek, zamiast tego, co należy, zwróć uwagę na to, czego nie powinnaś robić. Choć brzmi nietypowo, jeśli zmagasz się z obrzękiem wokół oczu, nie powinnaś wieczorem:

  • jeść słonych przekąsek i posiłków,
  • pić dużej ilości płynów.

Duża ilość wody wypita na godzinę przed snem sprawia, że nerki nie zdążą jej odfiltrować, co z kolei doprowadzi do gromadzenia się wody w tkankach. A od tego już prosta droga do opuchlizny i worków pod oczami. Dlaczego? Po prostu nocą wiele procesów jest spowalnianych ze względu na regenerację.

Domowy trik na worki pod oczami. Zrób niezawodny kompres

Doraźnie, z opuchlizną i workami pod oczami pomogą ci proste czynności. Przede wszystkim postaw na zimne kompresy — wystarczą kostki lodu owinięte w ściereczkę, czy schłodzona w lodówce łyżeczka. Od niedawna dużą popularnością cieszą się również rollery z naturalnych kamieni. Warto także kłaść na powieki plasterki zielonego ogórka lub trzymane wcześniej w lodówce torebki po ziołach takich jak rumianek czy lipa.

Innym niezawodnym sposobem jest wykorzystanie połówki ziemniaka, także wcześniej trzymanego w lodówce. Schłodzone warzywo zetrzyj na tarce, zawiń w gazy i przyłóż pod oczy na 20 minut. Po tym czacie zdejmij i dokładnie przemyj twarz wodą. Nie zapomnij, że choć worki pod czami to często problem stricte kosmetyczny, bywa też objawem problemu ze zdrowiem. Jeśli nie chcą zniknąć mimo kompresów i innych sprawdzonych metod warto wybrać się do lekarza.

Więcej o: