Zamiast wyrzucać, schłodź i nałóż na powieki. Po workach pod oczami nie będzie śladu

Opuchlizna oraz worki pod oczami to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Skóra w tym obszarze jest wyjątkowo delikatna i wrażliwa, dlatego wymaga łagodnego traktowania. Jak o nią zadbać? Nie potrzebujesz drogeryjnych kosmetyków, z pomocą przyjdą niezawodne, domowe sposoby.

Worki i opuchlizna pod oczami to często problem natury kosmetycznej. Nie bez znaczenia jest również genetyka, tryb życia czy sposób odżywiania. Pojawiają się m.in. w okresie, kiedy jesteś szczególnie narażona na stres, czy brak snu. Jak sobie z nimi poradzić domowymi metodami?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Niezawodny sposób na opuchliznę pod oczyma. Nałóż na nie chłodny kompres

Najlepszym i niezwykle skutecznym sposobem zarówno na opuchliznę, jak i cienie pod oczami są chłodne kompresy. Są niezawodne, a przy niewiele za nie zapłacisz, zwłaszcza że potrzebne rzeczy zapewne już masz. Czego możesz użyć?

  • Kostek lodu — wystarczy, że wykonasz nimi masaż wokół oczu.
  • Zimnej łyżeczki — przyłóż do powiek na kilka minut.
  • Torebki po zaparzonej herbacie, najlepiej ziołach takich jak szałwia, zielona herbata czy rumianek — zamiast wyrzucać, włóż na godzinę do lodówki, a po tym czasie trzymaj na powiekach ok. 10-20 minut.

Pamiętaj by nakładać je na oczyszczoną i osuszoną twarz. Chłodne kompresy możesz traktować jako przyjemny rytuał pielęgnacyjny, podczas którego odpoczniesz i oddasz się błogiemu relaksowi. Wystarczy kilkanaście minut, by ślad po opuchliźnie znacznie się zmniejszył bądź zupełnie zniknął.

Smaczny okład na powieki. Potrzebujesz dwóch plasterków

W walce z workami pod oczami możesz sięgnąć również po zielonego ogórka. Dokładnie oczyść oraz osusz skórę, odkrój od niego dwa plasterki o grubości ok. 1 cm, obierz i nałóż na powieki. Dla lepszego efektu warto, aby był z lodówki. Trzymaj ok. 15 minut. Zadziała chłodząco, nawilżająco i widocznie zredukuje cienie pod oczami.

Więcej o: