Rozpuść w wodzie i wlej do doniczki. Anturium błyskawicznie odwdzięczy się nowymi kwiatami

Anturium to roślina o niezwykłej urodzie. Cechą charakterystyczną są kwiaty o intensywnym kolorze oraz błyszczące liście w kształcie serca. Czy anturium jest trudne w pielęgnacji? Okazuje się, że do wzmocnienia i odżywienia rośliny przyda się produkt z apteki, który większość z nas posiada w domu.

Roślina została odkryta w 1876 przez botanika Edouarda Andrego. Jest prosta w uprawie, jednak nieodpowiednio pielęgnowana może przestać kwitnąć. Podpowiadamy sprawdzony domowy sposób na przygotowanie odżywki dla anturium.

Zobacz wideo Za oknami czuć wiosnę! Pszczoły i kwiaty budzą się do życia

Dlaczego anturium nie kwitnie? Powodów może być kilka

Anturium znane jest również pod nazwą kitnia. Idealna temperatura do hodowli tego kwiatu wynosi od 18 do 22 stopni Celsjusza. Anturium lubi światło, więc stanowiska cieniste lub półcieniste mogą sprawić, że nie wytworzy kwiatów. Preferuje glebę próchniczą i lekką o wysokiej przepuszczalności. Lubi wilgoć, dlatego warto pamiętać o regularnym podlewaniu, aby nie przesuszyć rośliny. Kwitnie od lutego do września, więc odpowiednio pielęgnowane cieszy oko przez długi okres w roku. Zdarza się jednak, że nasze anturium nie kwitnie. Czym jest spowodowana taka sytuacja? Przyczyn jest kilka: zbyt mała ilość światła, nieodpowiednie podlewanie, brak zimowego okresu spoczynku oraz zły sposób nawożenia. Podpowiadamy domowy sposób, aby anturium obsypało się kwiatami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Odżywka dla anturium. Wykorzystaj produkt z apteki

Nawozy ze sklepu nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty. Czasem wystarczy sprawdzony domowy sposób, a nasza roślina pięknie zakwitnie. Odżywka z witaminy C wzmocni korzenie rośliny, pobudzi do wzrostu i wypuszczania nowych liści oraz wspomoże kwitnienie. Jak przygotować taką odżywkę? Do litra wody wrzucamy tabletkę witaminy C 1000 mg. Gdy się rozpuści, zamieszajmy, a następnie podlewajmy kwiat przez około 30 dni.

Więcej o: