Pluskwa domowa. Jak się jej pozbyć? Rozsyp tę przyprawę, a pasożyty szybko się wyniosą

Pluskwa domowa jest pasożytem żywiącym się krwią ludzi i zwierząt. Jeśli zaobserwowaliśmy na ciele charakterystyczne ugryzienia, możemy być pewni, że w naszym domu zalęgła się pluskwa domowa. Jak się jej pozbyć, aby nigdy nie powróciła?

Pluskwa domowa jest trudna do wytępienia, dlatego, kiedy tylko zauważymy pierwsze zwiastuny jej obecności, należy podjąć działania. Pluskwa domowa to niewielki owad, który ma brązowo-czerwoną barwę i nie posiada skrzydeł ani możliwości skakania. Jak usunąć pluskwy z domu raz na zawsze?

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Pluskwa domowa. Gdzie bytuje i jak ją rozpoznać?

Pluskwa domowa często przyjeżdża z nami do domu z podróży. Dlatego po powrocie należy niezwłocznie wyprać, wyprasować i zdezynfekować ubrania oraz walizkę. Pluskwy niekoniecznie znajdują się tylko w zaniedbanych miejscach. Zdarzają się nawet w drogich i eleganckich hotelach. Pluskwa domowa wybiera otoczenie, gdzie znajduje dużo pożywienia. Chowa się w zgięciach materacy, tapicerce, szczelinach podłóg czy mebli lub za tapetami. Trudno ją zauważyć, ponieważ dopóki nie jest najedzona, ma przezroczysty kolor. Dopiero po posiłku nabiera brunatnej barwy. Pluskwa domowa najczęściej atakuje nocą, a jej aktywność możemy rozpoznać po czerwonych i swędzących zmianach skórnych.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pluskwa domowa w mieszkaniu. Jak się jej pozbyć raz na zawsze?

Usunięcie z domu pluskiew nie jest proste. Pamiętajmy, że przed podjęciem działań należy wyprać w przynajmniej 60 stopniach Celsjusza wszystkie rzeczy, gdzie pluskwa domowa mogła bytować – pościel, poduszki, kołdry, koce czy ubrania. Następnie należy odkurzyć mieszkanie, zwracając uwagę na szczeliny i zakamarki, gdzie pasożyty mogą się chować. Worek od odkurzacza powinnyśmy wyrzucić, aby owady nie wyszły na zewnątrz. Następnie warto wykorzystać parownicę. Pluskwa domowa ginie pod wpływem wysokiej temperatury, więc potraktowanie mieszkania parą, pomoże nam wytępić szkodniki. Dobrym sposobem jest również rozsypanie w zakamarkach kurkumy. Ta przyprawa działa odstraszająco na pluskwy, jednak pamiętajmy, aby nie rozsypywać jej w miejscach, które mogą się odbarwić.

Więcej o: