Zaparz herbatę i nie wyrzucaj torebki. Połóż ją na grzejniku, a rozwiążesz popularny problem

Okazuje się, że czasami warto nadać drugie życie przedmiotom, które zwykle wyrzucamy do kosza. Tak jest między innymi z torebkami po parzeniu herbaty. Mają wyjątkowe właściwości, które pomogą rozwiązać popularny problem.

Zwykle codziennie wyrzucamy do kosza na śmieci nawet kilka torebek po parzeniu herbaty. A jeśli ktoś bardzo lubi ją pić, jeszcze bardziej zwiększa te ilości. Okazuje się jednak, że zamiast umieszczać je w koszu, możemy wykorzystać je jeszcze na kilka ciekawych sposobów. Dzięki nim zaoszczędzisz, a do tego pozbędziesz się popularnego problemu. Jak warto wykorzystać torebki po herbacie? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Osad z herbaty? Plamy z sosu? Usuniesz je bez problemu dzięki produktowi, który masz w kuchni

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zaparz herbatę, lecz nie wyrzucaj torebki. Wykorzystaj jej wyjątkowe właściwości

Jeśli zachowasz torebki po parzeniu herbaty, możesz wykorzystać je, by rozwiązać uciążliwy problem. Czasami zdarza się, że w naszych kuchniach lub łazienkach pojawią się nieprzyjemne zapachy podczas gotowania czy korzystania z toalety. Z taką sytuacją poradzą sobie torebki herbaty, które mają świetne działanie. Nie tylko pochłaniają aromaty, lecz także same w sobie wydzielają przyjemny aromat. 

Kinga Rusin Kinga Rusin w skąpym bikini. "Zamiast się starzeć, młodniejesz"

Wystarczy, że zaparzoną torebkę herbaty wysuszysz i umieścisz na grzejniku w łazience lub kuchni. Dzięki temu ciepło kaloryfera rozniesie po pomieszczeniu przyjemny, herbaciany aromat i zadziała jak naturalny oraz ekologiczny odświeżacz powietrza. Jeśli chcesz uzyskać intensywny efekt, umieść na grzejniku kilka torebek po parzeniu herbaty.

Jak jeszcze można wykorzystać torebkę po herbacie? Pomoże się zrelaksować

Torebki po parzeniu herbaty mają również wspaniałe właściwości kosmetyczne. Należy odcisnąć je z nadmiaru wody i umieścić na 15-20 minut w lodówce, by się schłodziły. Takie kojące kompresy warto nałożyć na zamknięte oczy na 10-15 minut. Pomogą zniwelować widoczność opuchlizny oraz cieni, a do tego pozwolą się zrelaksować. Należy pamiętać jednak, by na powiekach kłaść jedynie dobrze odciśnięte torebki herbaty, by płyn nie dostał się do oka.

Jak sadzić czosnek? Zwróć uwagę na termin, a w wakacje będziesz cieszyć się obfitymi główkami Jak sadzić czosnek? Zwróć uwagę na termin, a będą gotowe w wakacje

Więcej o: