To imię stało się popularne dzięki bohaterce "Pierwszej miłości". W 2022 otrzymało je 59 dziewczynek

Moda na nadawanie dzieciom imion z dawnych lat powróciła. Nie wszyscy jednak są jej zwolennikami. Niektórzy wolą wybrać oryginalne imię, które w Polsce nosi niewielka liczba osób. Jednym z takich imion jest Sabina.

Już na wczesnym etapie ciąży przyszli rodzice zastanawiają się, jak nazwą swoje dziecko. Niektórzy wybierają imiona po dziadkach, inni inspirują się postaciami z filmów czy seriali. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na wybranie oryginalnego i niespotykanego imienia. Swego czasu imię Sabina cieszyło się dużym zainteresowaniem, jednak obecnie jest jednym z najrzadziej wybieranych imion dla dziewczynki.

Zobacz wideo Lili Antoniak zdradza, skąd pomysł na dość nietypowe imiona dla córek. "Moja obserwatorka nazwała tak swoją córkę dzięki mnie"

Imię Sabina. Piękne, choć rzadko spotykane

Sabina to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od nazwy plemion sabelskich, Sabinów. Obecnie są to tereny środkowych Włoch. W Polsce to imię pojawiło się po raz pierwszy w XVIII wieku. Mówi się, że Sabiny to pewne siebie indywidualistki. To silne i zdecydowane osoby, które wiedzą, czego chcą od życia. Jednocześnie uwielbiają luksus, bywają też uparte i zazdrosne. W dzieciństwie uwielbiają przebywać na łonie natury. Najbardziej popularną datą imienin Sabiny jest 29 sierpnia.

Sophie Louise Hughes Przestała wciągać brzuch do zdjęć, bo miała dosyć. "Nie mogłam oddychać"

Oryginalne imię dla dziecka. Nosi je tylko 59 dziewczynek

W 2022 roku imię Sabina otrzymało w Polsce zaledwie 59 dziewczynek. Nazywała się tak jedna z najbardziej lubianych bohaterek serialu "Pierwsza miłość", w którą wcielała się Urszula Dębska. Sabina z "Pierwszej miłości" to przebojowa dziewczyna o dobrym sercu. Bardzo możliwe, że część rodziców zainspirowała się charakterem serialowej Sabiny i dlatego zdecydowali się nazwać tak swoje dziecko. W Polsce mamy dwie znane Sabiny: łyżwiarka figurowa Sabina Wojtala oraz sztangistka Sabina Bagińska.

Ewa Chodakowska Chodakowska pochłania ogromne ilości jedzenia? Wyznała: Uwielbiam jeść

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: