Fogiel pyta młodzież, za co nienawidzą PiS. Fala komentarzy na TikToku. "Za 1089 zł emerytury mojej babci"

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel opublikował na profilu partii na TikToku nagranie, w którym zwraca się do młodzieży. "Za co tak naprawdę nienawidzicie PiS-u? Czy w ogóle wiecie cokolwiek o Prawie i Sprawiedliwości?" - pyta. Odpowiedziało prawie 10 tys. osób.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Nagranie opublikowane na oficjalnym profilu Prawa i Sprawiedliwości miało trafić do młodzieży i przekonać ją do partii rządzącej, ale coś poszło nie tak. Na kilku sekundowym filmiku pojawia się najpierw ujęcie z koncertu Maty, potem Radosław Fogiel w t-shircie i rozpiętej koszuli zwraca się do odbiorców.

Czy wy w ogóle wiecie cokolwiek o Prawie i Sprawiedliwości? Waszą nienawiść ukształtowały teksty Cypisa i Maty. Nie wiecie nic o naszych programach, o naszej polityce, o tym, co nam się udało zrobić przez te osiem lat. Chętnie posłucham, konkrety, w komentarzach. Za co tak naprawdę nienawidzicie PiS-u?

- pyta. Do tej pory nagranie obejrzało ponad 200 tys. osób, z czego 10 tys. użytkowników pozostawiło pod nim komentarz. Niektórzy w odpowiedzi nagrali nawet autorskie wideo.

Zobacz wideo Czy żeby w dzisiejszych czasach zrobić karierę, wystarczy być na TikToku? "Aktualnie jest ciężej"

Rzecznik PiS pyta młodzież, za co ich nienawidzą

"Upolitycznione sądy i TK, zrobienie z TVP machiny propagandowej, fatalne podejscie do szkolnictwa, ograniczanie praw reprodukcyjnych", "Socjal, karanie zaradnych i pracujących, nagradzanie bezrobotnych i leniwych. Drożyzna największa od lat, ustawy uderzające w wolność…", "Inflacja, brak rozgraniczenia kościoła od państwa, reformy ministra Czarnka", "Za 1089 zł emertytury mojej babci" - wyliczali internauci.

Poseł Radosław Fogiel w rozmowie z "Rzeczpospolitą" powiedział, że prowokacyjne pytanie miało na celu m.in. zrealizowanie celów i współczynników wyświetleń, jakie założyła sobie partia. 

Konto Prawa i Sprawiedliwości na TikToku jest kontem dość młodym. Ten film w niecałą dobę wygenerował 160 tys. odsłon, kilka tysięcy komentarzy

- podkreślał.

Przyznał też, że przejrzał, co na temat partii pisali użytkownicy TikToka. 

Większość nie odbiegała od tego, co możemy usłyszeć z ust polityków opozycji w dowolnym studiu telewizyjnym. Większość odpowiedzi jest łatwa do sprostowania, będziemy się tym zajmować

- dodał.

Więcej o: