Jak pozbyć się muszek owocówek? Wlej do słoika produkt, który masz w kuchni, a przegonisz je na dobre

Na pozostawionych owocach czy warzywach często znajdujemy muszki owocówki. Ciężko się ich pozbyć, jednak istnieją skuteczne domowe sposoby, dzięki którym wypędzimy owady z naszego domu. Podpowiadamy, jak pozbyć się owocówek na dobre.

Muszki owocówki to nieduże, żółtawe owady, które żyją stosunkowo krótko, lecz ich obecność w domu bywa denerwująca. Bytują najczęściej w kuchni. Jak się ich pozbyć? Poznaj skuteczne domowe metody walki z tymi uciążliwymi owadami.

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebne są woda i monety

Jak się pozbyć muszek owocówek z domu? Przygotuj pułapkę

Pomimo tego, że owocówki wyglądają niepozornie, mogą być źródłem poważnych problemów. Przenoszą choroby i drobnoustroje, więc jeśli zalęgły się w naszym domu, należy jak najszybciej się ich pozbyć. Jak to zrobić? Okazuje się, że wystarczy popularny produkt z naszej kuchni — ocet jabłkowy. Do słoika wlej płyn do naczyń i ocet jabłkowy, który przyciągnie owady swoim zapachem. Następnie owiń otwór w słoiku folią aluminiową i zabezpiecz gumką recepturką, a na powierzchni zrób dziurki np. dużą igłą. Mieszanka przyciągnie muszki, które po wejściu do słoika, utopią się w cieczy. Przygotuj kilka takich pułapek i rozmieść po całym domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Muszki owocówki w domu. Lepiej zapobiegaj ich namnażaniu

Aby muszki owocówki nie zalęgły się w naszym mieszkaniu, wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad.

  • Na blatach nie zostawiajmy owoców lub warzyw, szczególnie nadpsutych. Najlepiej przetrzymujmy je w lodówce.
  • Wyrzucajmy śmieci takie jak obierki czy skórki po owocach/warzywach.
  • Dobrze zakręcajmy soki, a kompotów nie stawiamy na blatach. Najlepiej przechowujmy je w lodówce lub dobrze zabezpieczajmy, np. przelewając do zamykanych butelek.
  • Nie zostawiajmy otwartego alkoholu, bo jego zapach wabi muszki.
Więcej o: