Urodziła córkę, gdy miała 15 lat. Teraz jest najmłodszą babcią w kraju

Kelly Healey została najmłodszą babcią w Wielkiej Brytanii. Doczekała się wnuka w wieku 30 lat. Jej córka urodziła dziecko, gdy miała 14 lat. Teraz chłopiec ma 5 lat, a jego babcia chętnie udziela wywiadów, w których opowiada o trudach wychowywania dziecka przez nastolatkę.

Kelly Healey z Wielkiej Brytanii ma piątkę dzieci. W 2018 roku jej 14-letnia córka oznajmiła, że spodziewa się dziecka. Nastolatka do 36. tygodnia nie była świadoma, że jest w ciąży. Kelly postanowiła wspierać córkę, choć jak sama przyznaje, nigdy nie spodziewała się, że zostanie babcią w tak młodym wieku.

Zobacz wideo Maryla Rodowicz marzy o wnuczku. "Chciałabym przelać ten nadmiar miłości na dzieciaczka"

Została babcią w wieku 30 lat. Ludzie myślą, że to jej syn

Kiedy Kelly Healey miała 16 lat, urodziła córkę Skye. Historia zatoczyła koło i w wieku 14 lat Skye została matką małego Baileya. Tym samym Kelly została babcią w wieku 30 lat. Do tej pory najmłodszą babcią w Wielkiej Brytanii była Gemma Skinner z Amersham, która doczekała się wnuka w wieku 33 lat. Kelly pobiła ten rekord. W rozmowie z "The Sun" 30-latka wyznała, że gdy idzie ulicą z wnuczkiem, zaczepiają ją inne kobiety i mówią, że ma uroczego synka. Dla Healey jest to komplement. - Moi przyjaciele uważają, że to zabawne, że mam wnuka. Ludzie myślą, że to mój syn - mówi Kelly.

Do 9. miesiąca nie wiedziała, że jest w ciąży. Zaniepokoiły ją zachcianki jedzeniowe

Skye aż do 36. tygodnia ciąży nie zdawała sobie sprawy, że w niej jest. Z obliczeń wynika, że dopiero na początku 9. miesiąca dowiedziała się, że spodziewa się dziecka. - Zawsze miałam wahania miesiączki, więc nie zaniepokoił mnie jej brak. No i nie przytyłam dużo - powiedziała nastolatka. Skye odkryła, że jest w ciąży, bo miała zachcianki jedzeniowe. - Piłam mnóstwo bananowych koktajli mlecznych, co było dziwne - opowiadała później 14-latka. Ojciec dziecka był rówieśnikiem Skye i pochodził z tej samej miejscowości.

14-latka mogła liczyć na wsparcie mamy. Była z nią podczas porodu

Gdy Kelly dowiedziała się o ciąży córki, była w szoku. Mimo wszystko starała się zachować zimną krew i wspierać nastolatkę, która bała się reakcji swojej mamy. - Natychmiast do niej zadzwoniłam i powiedziałam: Skye, jestem twoją mamą i kocham cię. Zawsze będę cię wspierać i możesz mi powiedzieć wszystko - wyznała młoda babcia. 14-latka ciężko zniosła poród. Przyznała, że to najgorszy ból, jakiego doświadczyła w życiu. Dziecko było owinięte pępowiną, więc musiało zostać wykonane cesarskie cięcie. Nastolatce cały czas towarzyszyła mama.

Dziś chłopiec ma 5 lat. - Bailey jest uroczy, energiczny i zabawny. Kocham go bardzo, ale nie chciałabym, żeby miał dziecko w wieku 13 lat - podsumowuje Skye.

 

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: