Dodaj do wody, wymieszaj i spryskaj kabinę prysznicową. Zapomnisz o zaciekach. "Muszę to wypróbować"

Mycie okien, luster czy kabiny prysznicowej kojarzy nam się z uciążliwą oraz pracochłonną czynnością. Okazuje się jednak, że można przygotować domowy środek do mycia, który szybko i łatwo rozprawi się z brudem i smugami.

Czyszczenie powierzchni takich jak szyby, lustra czy kabina prysznicowa bywa czasochłonne i uciążliwe. Agnieszka Szczepanik podzieliła się jednak na Instagramie sprytnym sposobem na pozbycie się wszelkich zabrudzeń bez smug. Wystarczy przygotować domowy środek czyszczący, a wszystkie niezbędne składniki prawdopodobnie masz już w kuchni.

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Uniwersalny płyn do szyb. Rozprawi się ze smugami i zaciekami na oknach oraz kabinie prysznicowej

Jeśli chcesz, by twoje okna, lustra lub kabina prysznicowa przez długi czas wyglądała na czystą, zastosuj pewien domowy środek czystości. Świetnie rozprawi się z zabrudzeniami bez smug, a do tego sprawi, że zanieczyszczenia oraz zacieki nie będą się tak szybko pojawiać. Wystarczy, że sięgniesz po cztery składniki:

  • łyżka octu 30%
  • 1 łyżeczka płynu do mycia naczyń
  • pół łyżeczki oliwy z oliwek
  • dwie szklanki wody (filtrowanej, destylowanej lub zimnej, która była wcześniej przegotowana)

Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać i przelać do butelki z atomizerem. Płyn w takiej formie jest już gotowy do użycia. W komentarzach pod nagraniem instagramerki pojawiły się głosy osób, które chętnie wypróbują domowy płyn do czyszczenia szyb.

Zapisane na później. Z racji 2 dzieci i psa na pewno będę testować.
Muszę wypróbować ten sposób.
Nie znałam tego. Wow! Muszę to wypróbować, bo właśnie takiego czegoś potrzebują moje szyby i lustra.
 

Zamiast wyrzucać, przetrzyj lustra i szyby. Szybko rozprawisz się ze smugami

Ze smugami, które pojawiają się na szybach i lustrach, możesz też szybko oraz łatwo rozprawić się za pomocą produktu, jaki zwykle wyrzucasz do kosza. Mowa tutaj o rajstopach i pończochach, które nie nadają się już do noszenia. Takie egzemplarze warto zachować, ponieważ doskonale sprawdzą się do polerowania szyb i luster jako ostatni etap ich czyszczenia. Dzięki temu w kilka chwil pozbędziesz się smug bez szorowania.

Więcej o: