Panele podłogowe bez smug i plam? Dolej do wody 3 łyżki tego produktu. Będą wyglądać lepiej niż nowe

Jak umyć panele, by nie pozostawić nieestetycznych smug? Okazuje się, że nie musi to być trudne. Choć sklepowe detergenty często nie domywają powierzchni, domowe mieszanki mogą szybko rozwiązać problem. Sprawdź, jak je przygotować. Masz w kuchni te produkty?

Mycie paneli pozornie wydaje się proste, jednak mało kto wie, jak zrobić to tak, by były czyste i bez nieestetycznych smug. Choć sklepowe płyny często nie dają rady, sprawdzą się proste, domowe mieszanki z produktów, które większość z nas już ma. Wystarczy sięgnąć do kuchennej szafki, wyciągnąć to, co będzie nam potrzebne i zmieszać z wodą w odpowiednich proporcjach. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Panele podłogowe bez smug i plam? Zastosuj tę mieszankę, a teściowej odejmie mowę

Podłogę można szybko i skutecznie wyczyścić mieszanką na bazie wody i octu. Okazuje się, że przygotowanie specyfiku jest banalnie proste. Dzięki niemu powierzchnia zalśni blaskiem, którego inni będą mogli ci pozazdrościć.

  1. Odkurz podłogę, by pozbyć się drobinek piasku, kurzu, włosów i sierści.
  2. Wlej do wiadra 2 l wody, 3 łyżki octu i około 15 kropel ulubionego olejku eterycznego.
  3. Umyj podłogę mopem z końcówką z mikrofibry. Pamiętaj o dokładnym wyżymaniu materiału z wody, by nie dopuścić do spuchnięcia paneli.

Paprocie domowe to jedne z najchętniej trzymanych kwiatów w mieszkaniu. Wlej szklankę wywaru do paprotki. Obrodzi w soczyście zielone liście

Czym można zastąpić płyn do mycia podłóg? Wykorzystaj tabletkę do zmywarki

Zazwyczaj tabletki do zmywarki wykorzystujemy do mycia talerzy, jednak mogą sprawdzić się również podczas czyszczenia zabrudzonej podłogi. Panele będą lśnić, a ty szybko zapomnisz o nieestetycznych smugach i mozolnym, czasochłonnym szorowaniu. Okazuje się, że metoda cieszy się coraz większą popularnością. Co należy zrobić?

Co jaki czas zmieniać piżamę i pościel? Robienie tego raz na tydzień może być zgubne Zmieniasz piżamę i pościel raz w tygodniu? Popełniasz błąd

  1. Rozpuść jedną kapsułkę w około 2 l ciepłej wody. W razie potrzeby zwiększaj proporcje.
  2. Umyj podłogę mopem z końcówką z mikrofibry. Możesz też zrobić to punktowo gąbką do mycia naczyń lub delikatną ściereczką.

Pamiętaj, by podczas mycia podłogi nigdy nie stosować silnych detergentów bezpośrednio na panelach, co może doprowadzić do nieestetycznych odbarwień materiału. W pierwszej kolejności należy zawsze rozcieńczać je z wodą.

Więcej o: