54-letnia Anna Popek zdradziła sekret młodego wyglądu skóry. "Żadna dieta nie działa tak skutecznie"

Oglądając, 54-letnią Annę Popek na szklanym ekranie można odnieść wrażenie, jakby czas się dla niej zatrzymał. Dziennikarka wciąż zachwyca rewelacyjną formą oraz promienną cerą. W jednym z wywiadów gwiazda telewizji zdradziła, że swój młodzieńczy wygląd zawdzięcza m.in. sokowi na bazie kilku produktów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

54-letnia Anna Popek to jedna z najpopularniejszych dziennikarek, prezenterek telewizyjnych i osobowości medialnej w Polsce. Od kilkudziesięciu lat jest związana, z Telewizją Polską. Prowadziła m.in. poranny program "Kawa czy herbata?" oraz "Pytanie na śniadanie". Gwiazdę srebrnego ekranu regularnie można podziwiać w roli prowadzącej rozmaite imprezy muzyczne i nie tylko, gdzie od lat zachwyca smukłą sylwetką i promienną cerą. W czym tkwi sekret? 

Zobacz wideo Anna Popek opowiedziała, dlaczego zniknęła z TVP

Anna Popek zdradza sekret młodzieńczego wyglądu. "Żadna dieta nie działa tak skutecznie"

Anna Popek w tym roku będzie świętować swoje 55. urodziny, lecz wydaje się, jakby czas dla prezenterki stanął w miejscu. Jak się okazuje to nie tylko zasługa genów, ale przede wszystkim zdrowych nawyków, które dziennikarka wprowadziła do swojego życia. To właśnie dzięki nim już od wczesnych godzin porannych zachwyca promienną cerą na szklanym ekranie. Regularny sen oraz stała aktywność fizyczna to nieodłączne fundamenty zdrowia, o których nie zapomina w swojej codziennej rutynie gwiazda telewizji. W wywiadzie na łamach magazynu "Twoje Imperium", jak cytuje portal Haps gwiazda zdradziła, o czym konkretnie mowa.

Jutta Leerdam "Najpiękniejsza łyżwiarka świata" na rajskich wakacjach. Fani zachwyceni

Przyznam, że mam kilka rytuałów, które trzymają mnie w ryzach. Przede wszystkim chodzę spać o regularnych porach, nie objadam się przed snem, rzadko piję alkohol, a raz w tygodniu stosuję ścisły post. Nic wtedy nie jem, piję jedynie zioła, soki i zakwas z buraków. Żadna dieta nie działa tak skutecznie. No i ruch jest ważny. Bieganie, ćwiczenia rozciągające, spacery z psem to moja codzienność.
 

Sekret młodości Anny Popek? Ten sok to prawdziwa bomba witaminowa

Zakwas z buraków, który Anna Popek pije w trakcie trwania ścisłego postu to źródło prebiotyków i probiotyków, które mają pozytywny wpływ na kondycję skóry. To właśnie m.in. dzięki niemu zachowuje młodzieńczy wygląd. Sok, który jest obecny w diecie gwiazdy, niezmiennie już od kilku lat ma również wiele właściwości prozdrowotnych. Wpływa na: obniżanie poziomu cholesterolu, regulowanie ciśnienia krwi, czy wspieranie pracy serca. Z kolei substancja odpowiedzialna za kolor buraków, czyli betanina chroni naczynia krwionośne, zapobiega rozwojowi Alzheimera, a nawet może przeciwdziałać tworzeniu komórek nowotworowych. Jak zrobić taki napój?

Potrzebne składniki:

 • 500 g buraków,
 • 350 ml wody,
 • 5 ząbków czosnku,
 • 4 liście laurowe,
 • 4 ziarna ziela angielskiego,
 • łyżeczka soli.

Nie mogła oddać moczu przez 14 miesięcy Obudziła się rano i nie mogła oddać moczu. "To wyczerpujące"

Sposób przygotowania krok po kroku:

 1. Zacznij od umycia i obrania buraków. Następnie pokrój w plasterki lub w talarki.
 2. Dokładnie umyj i wyparz słoik.
 3. Obierz i pokrój w cienkie plastry czosnek.
 4. Pokrojone buraki układaj w słoiku warstwami. Między nimi dokładaj pokrojony czosnek, liście laurowe, ziele angielskie.
 5. Sól rozpuść w przegotowanej wodzie i zalej nią warzywa, które włożyłeś do słoika.
 6. Ważne, aby buraki były całkowicie zanurzone.
 7. Słoik przykryj ściereczką i odstaw w ciemne i chłodne miejsce.
 8. Zakwas będzie gotowy w przeciągu 5-7 dni.
 9. Napój przechowuj w lodówce.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety zalecana jest konsultacja z lekarzem lub dietetykiem, nawet jeśli nie masz żadnych problemów zdrowotnych.

Więcej o: