Nanieś na fugi i poczekaj. Po 30 minutach po brudzie i pleśni nie będzie śladu

Fugi to jedno z najtrudniejszych do wyczyszczenia miejsc w łazience. Gromadząca się w nich wilgoć sprawia, że stają się idealnym siedliskiem dla bakterii oraz pleśni, które są nie tylko nieestetyczne, ale przede wszystkim niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jak je domyć?

Regularnie myte fugi nie tylko lśnią czystością i zachowują swój oryginalny kolor, ale także nie stają się idealnym miejscem do rozwoju wszelkiego rodzaju bakterii czy pleśni. Co istotne, do ich wyczyszczenia nie potrzebujesz specjalnych specyfików. Z sukcesem wykorzystasz to, co znajdziesz w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Szukasz domowych sposobów na mycie lodówki? Soda oczyszczona i ocet będą twoimi sprzymierzeńcami

Niezawodny sposób na czyste fugi. Z pomocą przyjdzie domowy płyn do zadań specjalnych

Jeśli na fugach w łazience pojawił się ciemny nalot zwalczysz go z pomocą domowej pasty. Do jej wykonania potrzebujesz niezawodnego octu oraz sody oczyszczonej. Do 100 ml wody wsyp całe opakowanie proszku, a następnie dolej 100 ml płynu i dokładnie wymieszaj. Gotową mieszankę rozprowadź w szczelinach między płytkami i zostaw na ok. 30 minut. Po tym czasie zmyj z pomocą letniej  wody, a po pleśni i zabrudzeniach nie zostanie ślad. Z tego sposobu możesz skorzystać także w przypadku kamienia  bądź rdzy np. na kranie umywalki czy prysznica.

W przypadku wyjątkowo trudnych zabrudzeń zmniejsz ilość wody oraz octu, a za to dodać odrobinę płynu do mycia naczyń, aby powstała gęsta pasta. Nanieś ją na fugi i zostaw na kilkanaście minut, a następnie zmyj. Będą czyste jak nigdy dotąd.

Jak wyczyścić fugi szybko i bezproblemowo? Sięgnij po produkt z łazienki

W przypadku białych fug idealnie nada się także inna pasta, a dokładniej ta do zębów. Wyciśnij odrobinę i z pomocą szczoteczki wetrzyj ją w zabrudzone miejsca. Delikatnie wyszoruj fugi. Zostaw na kilka minut, a na końcu dokładnie zmyj ciepłą wodą.

Więcej o: