Zmieniasz piżamę i pościel raz w tygodniu? Popełniasz błąd. Lepiej do niego nie dopuścić

Warto regularnie zmieniać piżamę i pościel, co pozwoli uchronić się przed szkodliwymi dla zdrowia konsekwencjami. Okazuje się, że nie każdy wie, jak często odświeżać materiały. Sprawdź to, by nie popełnić błędu. Możliwe, że odpowiednia metoda pomoże ci uniknąć chorób.

Regularna zmiana pościeli i piżamy jest bardzo ważna, jeśli mamy na uwadze dbanie o zdrowie. Materiały każdego dnia mają bezpośrednią styczność z naszym ciałem, a co za tym idzie również z potem oraz innymi wydzielinami. Rzadka pielęgnacja tkanin może przyczyniać się do problemów skórnych, a nawet odbijać niekorzystnie na ogólnym komforcie snu. Jak często zmieniać piżamę i pościel?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Prasujesz pościel? Wypróbuj krochmal w sprayu

Zmieniasz piżamę i pościel raz w tygodniu? Popełniasz błąd. Sprawdź, jak do niego nie dopuścić

Zdarza się, że niektórzy zmieniają pościel raz na kilka tygodni, a nawet miesięcy. Czasochłonne zdejmowanie i nakładanie materiału na kołdry i poduszki sprawia, że unikają tego jak ognia. Okazuje się, że to błąd, który może negatywnie odbić się na zdrowiu.

Cienie pod oczami Zamiast wyrzucać, nałóż na powieki. Worki pod oczami znikną

Położenie się do łóżka od razu po umyciu i założeniu świeżej piżamy sprawia, że pranie pościeli raz na tydzień, powinno wystarczyć. Jeśli kąpiesz się dopiero o poranku, ubranie, w którym śpisz, warto odkładać do kosza na brudy nawet codziennie. Wszystko ze względu na fakt, że materiały mają styczność z ciałem, potem i skórą, i szybko stają się siedliskiem roztoczy i bakterii. W przypadku choroby czy gorączki piżama i pościel powinny być zmieniane po każdej nocy. Częstszą zmianę pościeli niż raz na tydzień powinni też wziąć pod uwagę właściciele czworonogów, które gubią sierść.

owady w doniczkach/ziemiórki Muszki w kwiatach doniczkowych. Jak się ich pozbyć?

Jak często prać ręczniki? Proste działanie nie dopuści do rozwoju bakterii

Ręczniki należy prać zawsze, gdy dopiero co kupimy je w sklepie, biorąc pod uwagę informacje zawarte na metce produktu. Dobrą metodą jest wybór programu o temperaturze 40-60 stopni. W przypadku materiałów, które wykorzystujemy do codziennego wycierania, warto wrzucać je do pralki już po 4-5 użyciach. Można robić to nawet częściej, jeśli mamy świadomość, że w łazience występuje duża wilgoć. Okazuje się, że brak odpowiedniego działania naraża organizm na kontakt ze szkodliwymi bakteriami, których można się pozbyć dzięki praniu.

Więcej o: