Niedawno skończyła 108 lat. Przyznała, że codziennie w porze lunchu pije pewien napój

Brytyjka Mary Ann Clifton skończyła 108 lat, lecz jej forma jest godna pozazdroszczenia. Kobieta wyznała, że codziennie o tej samej godzinie pije jeden napój.

Mieszkanka jednego z brytyjskich domów opieki w hrabstwie Kent niedawno świętowała 108. urodziny. Przyznała, że w porze lunchu wypija jeden napój. Choć wybór może zaskakiwać, to twierdzi, że to właśnie on jest sekretem jej długowieczności. 

Zobacz wideo Nigdy tego nie mów starzejącym się rodzicom

Mary obchodziła 108. urodziny. Doczekała 10 prawnuków i 10 praprawnuków

Mary Ann Clifton urodziła się w 1915 roku w Lambeth w południowym Londynie. Pracowała jako krawcowa, a potem znalazła zatrudnienie w drukarni. Męża poznała, gdy oboje mieli zaledwie 12 lat. Para ma dwoje dzieci i doczekała się czworga wnucząt, dziesięcioro prawnuków oraz dziesięcioro praprawnuków. - Jest bardzo lubianą i popularną mieszkanką. Fantastycznie było pomóc jej świętować ten niesamowity i wyjątkowy dzień – powiedziała kierowniczka Foxbridge House, Stella Barnes i dodała, że wszyscy mieszkańcy i pracownicy brali udział w przygotowaniu przyjęcia niespodzianki dla Mary.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

108-latka codziennie pije jeden napój. Żartuje, że zapewnił jej długowieczność

Na przyjęciu urodzinowym Mary słuchała przebojów z lat młodości, czyli z lat 30. i 40. Na imprezie pojawiła się również burmistrz londyńskiej dzielnicy Bromley, a król Wielkiej Brytanii wysłał jej kartkę z życzeniami. Odczytano list od króla, a potem mieszkańcy zajadali słodkościami. Kiedy zapytano Mary o sekret długiego życia, odpowiedziała, że zawdzięcza go swojemu popołudniowemu napitkowi. Jak przyznała, codziennie w porze lunchu pije… piwo. - Ten zwyczaj nigdy nie wyrządził mi żadnej krzywdy – powiedziała.

Więcej o: