Dodaj do wody i namocz storczyka. Sprytny trik ogrodników sprawi, że obsypie się nowymi kwiatami

Storczyki to piękne, lecz wymagające kwiaty, których uprawa spędza sen z powiek nawet wprawionym hodowcom. Istnieją jednak sposoby na to, by roślina odżyła i obsypała się pięknymi kwiatami. Wystarczy zastosować sprytny trik ogrodników.

Jeśli twój storczyk marnieje w oczach, nie spisuj go od razu na straty. Wystarczy zapewnić mu odpowiednie warunki, by odbił i zachwycił cię pięknymi kwiatami oraz zielonymi, nowymi liśćmi. Nie potrzebujesz do tego kosztownych nawozów czy specyfików ze sklepu ogrodniczego. Po prostu udaj się do kuchni, a znajdziesz tam składniki, które świetnie odżywią twoją roślinę. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Namocz storczyka w wodzie z dodatkiem pewnego składnika. Dzięki temu pięknie zakwitnie

Odpowiednia pielęgnacja storczyków to podstawa do tego, by pięknie i bujnie rosły. Nie wystarczy jedynie regularne podlewanie czy odpowiednie ustawienie kwiatów w mieszkaniu. Niezbędne jest też zadbanie o doskonałe warunki, które pozwolą roślinie doskonale się rozwijać. Jednym z nich jest zapewnienie jej kwaśnej ziemi, ponieważ w takiej czuje się najlepiej. Nie musisz jednak od razu udawać się do sklepu ogrodniczego. Wystarczy, że zajrzysz do kuchni po pewien popularny składnik - cytrynę.

Do miski z wodą dodaj łyżeczkę soku z cytryny. Jeśli go nie masz, możesz wykorzystać kwasek cytrynowy, który również świetnie się sprawdzi. W tak przygotowanej mieszance umieść storczyka na 20 do maksymalnie 30 minut. Dzięki temu ziemia rośliny zakwasi się, a ona będzie zdrowo i bujnie rosła. Cytrynową kąpiel warto powtarzać raz w miesiącu.

Uratuj marniejącego storczyka. Wystarczy włożyć do doniczki jedną rzecz

Zakwaszające kąpiele to jednak nie wszystko. Jeśli twoja roślina marnieje i chcesz ją odratować, sięgnij po inny domowy trik, dzięki któremu szybko zauważysz efekty. Włóż do doniczki obrany ząbek czosnku, a po niecałym miesiącu zachwyci cię zielonymi, pięknymi liśćmi oraz nowymi kwiatami. Ten sprytny, choć nieoczywisty trik sprawi, że roślina będzie bujnie oraz zdrowo rosła. 

Więcej o: