Nie chodzisz w niedzielę do Kościoła? Ksiądz wyjaśnia, czy to grzech

Ksiądz Sebastian Picur został jakiś czas temu zapytany o to, czy niechodzenie do Kościoła w niedzielę jest grzechem. Duchowny, udzielając odpowiedzi, nie miał żadnych wątpliwości.

Ksiądz Sebastian Picur aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Jego profil na TikToku obserwuje już ponad 600 tysięcy osób. Na co dzień służy w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie. Natomiast w mediach społecznościowych odpowiada zazwyczaj na pytania dotyczące religii katolickiej.

Zobacz wideo Nicole odeszła z sekty mormonów. Teraz edukuje na TikToku

- Biskup daje mi zielone światło na taki rodzaj ewangelizacji. Wie, że jest on dziś bardzo potrzebny. Media społecznościowe są narzędziem dotarcia do osób, których nie ma na co dzień w kościele. Przez pandemię ludzie, u których wiara nie była żywa i głęboka, nie bywają już regularnie w kościele - powiedział w jednym z wywiadów.

Nie idziesz w niedzielę do Kościoła? To grzech

Niedawno aktywny w mediach społecznościowych ksiądz został zapytany o to, czy niechodzenie do Kościoła w niedzielę jest grzechem. - Szczęść Boże. Czy grzechem jest to, że po prostu nie pójdę do Kościoła w niedzielę, bo mi się nie chcę, a wierzę? - zapytał pewien internauta. 

Duchowny udzielił odpowiedzi na nagraniu. Przy okazji przypomniał jedno z przykazań. 

Tak, jest to złamanie Przykazania Kościelnego. "W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych"

- powiedział ksiądz. 

"Ich noszenie jest grzechem"

O wspomnianym duchownym zrobiło się w mediach głośno jakiś czas temu za sprawą jego wypowiedzi na temat popularnych naszyjników z minerałami. 

Jeśli minerałom nadaje się nadprzyrodzone moce i łączy z magią, to ich noszenie jest grzechem

- stwierdził ksiądz. Jego słowa wywołały zagorzałą dyskusję. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj:

Więcej o: