Jak pozbyć się łupieżu za 30 groszy? Zaparz i nałóż na włosy, a zapomnisz o problemie

Pojawienie się łupieżu może być spowodowane wieloma czynnikami. Zdarza się, że dedykowane kosmetyki nie są w stanie sobie z nim poradzić. Z pomocą może przyjść sprytny domowy sposób, który kosztuje mniej niż 30 groszy.

Do powstawania łupieżu może przyczynić się wiele czynników. Wpływa na niego nie tylko nieodpowiednia dieta oraz zła pielęgnacja włosów, lecz także obciążenie ich kosmetykami do stylizacji. Okazuje się, że negatywnie może zadziałać również zbyt częste stosowanie suchego szamponu oraz niedokładne zmywanie go. Wszystko to sprawia, że skóra głowy przesusza się, tworząc odpowiednie warunki do rozwoju łupieżu. Jak można sobie z nim poradzić za pomocą domowego sposobu? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Jak Cleo dba o doczepiane włosy?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się łupieżu? Z pomocą przychodzi domowa płukanka

W walce z łupieżem może pomóc domowa płukanka, którą przygotujesz samodzielnie w kilka chwil. Dzięki regularnemu stosowaniu zauważysz zadowalające efekty. Oczywiście kluczem do sukcesu jest systematyczność. Z czego najlepiej przygotować taką płukankę? W tej roli doskonale sprawdzi się pokrzywa.

Płukanka z pokrzywy ma wiele wspaniałych właściwości. Nie tylko zmniejsza tendencję włosów do przetłuszczania się, lecz także sprawia, że nabierają blasku. Doskonale je też wzmacnia, zmniejsza wypadania i pobudza cebulki do wzrostu. Przede wszystkim jednak pokrzywa wspaniale sprawdzi się podczas walki z łupieżem, a przy okazji może nawet delikatnie przyciemnić kolor włosów. Jak przygotować domową płukankę?

Kosztuje tylko 30 groszy, a doskonale odżywi włosy. Sprawi też, że łupież będzie tylko wspomnieniem

Pokrzywa jest tania i łatwodostępna. Latem, gdy jest na nią sezon, można również samodzielnie ją zebrać, a następnie ususzyć listki, by cieszyć się jej wspaniałymi właściwościami przez cały rok. Porcja jednej płukanki wspomagającej walkę z łupieżem nie będzie cię wtedy nic kosztować. Jeśli jednak musisz kupić zioła, koszt będzie oscylował w granicach 30 groszy. Jak przygotować domową płukankę?

Łyżeczkę pokrzywy zaparz pod przykryciem w dwóch szklankach wrzącej wody. Gdy ostygnie, przecedź napar przez sitko. Po umyciu włosów wypłucz je w pokrzywie, dobrze rozprowadzając napar po skórze głowy. Możesz też zrobić delikatny masaż. By zobaczyć zadowalające efekty, stosuj taki zabieg regularnie dwa razy w tygodniu. Pamiętaj jednak, żeby przed pierwszym użyciem wykonać próbę uczuleniową.

Więcej o: