Mini szklarnia domowa to hit na wiosnę! Pyszne zioła i warzywa wyhodujesz na balkonie lub parapecie

Nie potrzebny jest duży ogród, aby móc cieszyć się w okresie wiosenno-letnim świeżymi ziołami czy warzywami. Wystarczy mini szklarnia domowa. Co można w niej posadzić? Podpowiadamy.

Mini szklarnia domowa to świetna opcja, która pozwoli nam uprawiać warzywa i zioła w domu. Jeśli marzysz o dodaniu świeżego szczypiorku do jajecznicy lub zerwania listka mięty z własnej hodowli, ale nie posiadasz działki ani ogrodu, mini szklarnia domowa jest dobrym rozwiązaniem. Co można hodować na parapecie lub balkonie? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Miniszklarnia z plastikowej butelki. Dowiedz się, jak stworzyć domową rozsadę ziół

Mini szklarnia domowa. Co to jest i jak ją zrobić?

Co to jest mini szklarnia domowa? To nic innego jak mała szklarnia, w której możemy uprawiać rośliny np. na parapecie lub na balkonie. Szklarnia sprzyja szybszemu wzrostowi roślin, ponieważ panuje w niej większa wilgotność i wyższa temperatura niż w mieszkaniu. Mini szklarnia domowa nie jest trudna w wykonaniu. Można kupić gotową w sklepie ogrodniczym, ale również zrobić samemu. Potrzebujemy jedynie szklanego pojemnika np. akwarium. Górę możemy przykryć szklaną taflą lub obrócić akwarium do góry nogami i przykryć rośliny.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mała szklarnia domowa. Co można w niej posadzić?

Mini szklarnia domowa powinna być ustawiona w nasłonecznionym miejscu, aby rośliny miały swobodny dostęp do światła, lecz nie w pełnym słońcu. Co można zasadzić w takiej szklarni? Najczęściej uprawia się w niej zioła tj. tymianek, mięta, bazylia, oregano, rozmaryn, koper czy szczypiorek. Z warzyw możemy zaś uprawiać pomidorki koktajlowe, pietruszkę, seler, cebulę lub sałatę. Wszelkie wskazówki, w jaki sposób najlepiej sadzić warzywa i kiedy to robić, znajdziecie tutaj

Więcej o: