Piosenka, która nie miała jeszcze premiery, stała hitem TikToka. "Tak brzmi rewolucja"

Paris Paloma to młoda brytyjska wokalistka, która zyskała ogromną sławę na TikToku, jeszcze przed oficjalną emisją swojej piosenki "Labour". Utwór stał się hitem dla tysięcy kobiet i skłonił użytkowniczki platformy z całego świata do dzielenia się swoimi doświadczeniami. - Jako ośmiolatka robiłam pranie, a mój 15-letni brat nie znał różnicy między pralką a suszarką - piszą internautki.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Sadowska o sile kobiet w "Pokusie". "Świat się zmienia"

Opowiada o kobiecej solidarności, feministycznym gniewie płynącym z nierówności społecznych oraz sprzeciwie wobec patriarchatu. W swojej muzyce Paris Paloma dotyka tematów kobiecych, celebruje kobiecość, śpiewa zarówno o miłości, jak i o żałobie.

Artystka zamieściła w mediach społecznościowych fragmenty najnowszego utworu pt. "Labour". Na reakcję internautek nie musiała długo czekać. Piosenka stała się absolutnym numerem jeden. Utwór polubiły tysiące osób.

Jej piosenka stała się światowym hitem na TikToku długo przed premierą

W piosence, Paris Paloma wymienia między innymi czynności, które muszą na co dzień wykonywać kobiety, aby zadowolić mężczyzn.

Całymi dniami, codziennie terapeutka, matka, służąca
Nimfa, potem dziewica
Pielęgniarka, potem służąca
 Tylko dodatek, który żyje, by mu towarzyszyć
Tak, aby nie musiał nawet kiwnąć palcem
24/7 maszyna do rodzenia dzieci
Tak, aby mógł zrealizować swój sen o domu ogrodzonym płotem
To nie miłość, jeśli ją zmuszasz
Zmuszasz mnie do zbyt ciężkiej pracy

Nowy singiel szybko okrzyknięto feministycznym hymnem, który wyraża kobiecy "pierwotny gniew". Inne użytkowniczki TikToka podłapały piosenkę i zaczęły nagrywać do niej własne filmy, dzieląc się doświadczeniami. W wielu przewijających się na TikToku nagraniach możemy dostrzec fragmenty sztuki z różnych krajów i kultur, ponieważ wideo obiegło cały świat i reagują na nie kobiety z niemalże każdego zakątka globu.

Ta piosenka przywodzi mi na myśl wspomnienia, kiedy jako ośmiolatka robiłam pranie, a mój 15-letni brat nie znał różnicy między pralką a suszarką

- zauważyła jedna z kobiet, która nagrała swój follow-up do piosenki Paris.

"Moja babcia pokochałaby tę piosenkę"

Przez to myślę o mojej babci. Była najstarsza z rodzeństwa i musiała zrezygnować z nauki w wieku 14 lat mimo bycia szóstkową uczennicą. Wyszła za wspaniałego mężczyznę, który zabierał ją na tańce, ale przestał to robić, jak tylko wzięli ślub. Spędziła całe życie, zajmując się dziećmi, pracując i tkwiąc w przemocowym związku. Pokochałaby tę piosenkę

- napisała inna TikTokerka.

"Tak brzmi rewolucja"

W pozostałych komentarzach czytamy m.in.:

Agnieszka Kaczorowska o tym, co powinna 'dobra kochanka': Nie mam w sobie blokad (zdjęcie ilustracyjne) Agnieszka Kaczorowska krytykuje feministki. "Mają bałagan w życiu emocjonalnym"

Popłakałam się
Tak brzmi rewolucja!
Nie mogę się doczekać, aż to wykrzyczę
To pieść rewolucji!
Dziękujemy za tę piosenkę
Ale mam ciarki

Premiera utworu zaplanowana jest dopiero na 24 marca.

Źródło: TikTok/WysokieObcasy

Więcej o: