Kolor dopasowany do znaku zodiaku. Która barwa ma dla ciebie najlepszą energię?

Kolory mają moc i mogą wpływać na nas na wiele sposobów. Astrolodzy twierdzą, że mogą podkreślić wyjątkowość, wydobywając naszą prawdziwą naturę. Jaka barwa najlepiej oddaje twoją osobowość i charakter? Możesz być zaskoczona.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wszystkie znaki zodiaku są związane z konstelacjami, zwierzętami i elementami, takimi jak woda, ogień, ziemia i powietrze, które z kolei odnoszą się do różnych kolorów zodiaku. Konkretne barwy mogą stymulować zarówno psychicznie, jak i fizycznie, dodając pewności siebie, dodając siły, uspokajając lub dodając energii. Pamiętaj, że astrologię należy traktować z dystansem i przymrużeniem oka.

Zobacz wideo Za oknami czuć wiosnę! Pszczoły i kwiaty budzą się do życia

Baran (21 marca do 19 kwietnia). Czerwony, pomarańczowy 

Dominującym kolorem barana jest czerwony. Zapewnia mu energię, pasję, i siłę, a także jest kolorem asertywności i podniecenia. Wspiera również aktywny charakter. Zodiakalne barany to urodzeni liderzy, którzy nie boją się walczyć o to czego chcą, wkładając pasję we wszystko, co robią, dlatego świetnie pasuje do nich również pomarańczowy kolor, który potrafi dodać energii do działania.

Byk (20 kwietnia do 20 maja). Zielony 

Byk jest związany z ziemią i dlatego jest intensywnie związany z naturą. To inspirujący kolor, który pozwala pomóc tworzyć dobre inicjatywy. Zielony, kojarzy się również ze spokojem, relaksem i niewinnością, co świetnie pasuje do uczciwości i innych cech zodiakalnego byka.

Bliźnięta (21 maja do 20 czerwca). Żółty 

Promienna osobowość i bystry intelekt to cechy bliźniąt, dla których żółty kolor świetnie koresponduje również z ich ciekawością świata. Ta barwa imituje ciepło słońca i poprawia wszystko dookoła. Kolor żółty, jest również związany z komunikacją, a bliźnięta są doskonałe w prowadzeniu rozmów z innymi.

Rak (21 czerwca do 22 lipca). Srebrny 

Srebrny kolor świetnie odzwierciedla osobowość raka. Ta barwa znaku zodiaku ukazuje ich czystość i intuicję oraz zwiększa wrażliwość. Chociaż srebro jest często kojarzone z bogactwem, jest również uważane za enigmatyczne, nieszczere i kłamliwe. Upewnij się więc, że nie przesadzasz ze srebrnym kolorem w swojej garderobie.

Lew (od 23 lipca do 22 sierpnia). Złoty 

Złoto to kolor zodiaku zodiakalnego lwa, ukazujący ciepłe serce i pozytywnego ducha o hojnej naturze. Jest to również kolor królewskości i bogactwa, a także symbol prestiżu i władzy. Lew uwielbia być w centrum uwagi, a ta barwa mu to zapewnia.

Panna (23 sierpnia do 22 września). Brązowy 

Kolor brązowy dla panny świetnie reprezentuje stabilność i niezawodność jej osobowości. Panna, jest osobą pracowitą i nawet jeśli jej wysiłki pozostaną niezauważone, nie powstrzyma jej to przed dawaniem z siebie wszystkiego. Ludzie, którzy są panną, okazują się lojalnymi przyjaciółmi i zawsze koncentrują się na samodoskonaleniu, a brązowy kolor zapewni im skupienie.

Waga (23 września do 22 października). Różowy 

Osobowość zodiakalnej wagi jest uspokajająca i sympatyczna ze względu na to jasny pastelowy kolor różu świetnie odzwierciedla ich kochającą naturę. Waga stara się utrzymać wszystko w harmonii i równowadze. Różowy kolor sprawia, że zodiakalne wagi tworzą poczucie spokoju i bezpieczeństwa.

Skorpion (23 października do 21 listopada). Czarny 

Tajemniczy i ciemny kolor czerni sprawia, że skorpion jest niezwykle dociekliwy, zawsze patrzy na wszelkie tematy z innej perspektywy i kwestionuje wszystko z odwagą. W zachodniej kulturze, czerń jest związana ze śmiercią, stratą, żałobą i odrodzeniem. Na skorpiona ma jednak zbawienny wpływ. Pomaga w odpuszczaniu i kształtowaniu samego siebie. 

Strzelec (od 22 listopada do 21 grudnia). Fioletowy 

Kolor fioletowy mówi o świadomości i duchowości, czyniąc strzelca osobą o otwartym i filozoficznym umyśle, zawsze starającą się poszerzać swoje horyzonty.  Fioletowy to kolor kojarzony z królewskością i szlachetnością, a zodiakalny strzelec uwielbia być szanowany i podziwiany za wszystko, czego się nauczył.

Koziorożec (od 22 grudnia do 19 stycznia). Szary i brązowy 

Ziemiste kolory brązu i szarości pomagają koziorożcom znaleźć praktyczną ścieżkę do podążania w ich życiu. Te barwy, dają im również świetne podejście do życia. Szary i brązowy odnoszą się do metalu i skały, umożliwiając zodiakalnym koziorożcom osiągnięcie swoich celów. Trudno im otworzyć się na ludzi, więc kolor brązowy dodaje im otuchy i siły, by to zrobić.

Wodnik (od 20 stycznia do 18 lutego). Niebieski 

Wodniki mają genialne pomysły, ale niespokojną energię, a uspokajający kolor niebieski pomaga zachować im równowagę. Zodiakalny wodnik jest głębokim myślicielem i ma bardzo wysokie zdolności intelektualne, ale bywa również nieprzewidywalny.

Ryby (od 19 lutego do 20 marca). Jasnozielony  

Jasny lub bladozielony kolor mówi o odnowie i uzdrowieniu, dlatego świetnie oddaje osobowość, zodiakalnej ryby. Są elastycznymi, wrażliwymi, intuicyjnymi i delikatnymi ludźmi, ale mogą też być bardzo przedsiębiorczy.

Więcej o: