Podlej zamiokulkasa domowym nawozem za 3 zł. Błyskawicznie wypuści nowe liście

Zamiokulkas jest rośliną doniczkową, która coraz bardziej zyskuje na popularności. Nie ma wielu wymagań w uprawie, jednak warto od czasu do czasu wspomóc ją domowym nawozem. Tanie i proste metody sprawią, że zamiokulkas szybko wypuści wiele nowych, zdrowych liści. Oto co należy zrobić.

Zamiokulkas jest łatwy w uprawie, a do tego wyróżnia się pięknymi, dekoracyjnymi liśćmi. Nic więc dziwnego, że coraz bardziej zyskuje na popularności. Jeśli chcesz, by roślina cieszyła wyglądem i wypuściła nowe liście, przygotuj domowy, tani nawóz. Oto co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Jaki nawóz domowy do zamiokulkasa? Wykorzystaj działanie soczewicy

Soczewica jest rośliną strączkową uznawaną za bogate źródło białka, witamin i minerałów. Może stanowić ważny składnik diety nie tylko dla ludzi, ale również i dla roślin doniczkowych, a w tym przypadku dla zamiokulkasa. Odpowiednio przygotowany nawóz pobudzi roślinę do wzrostu i ochroni ją przed szkodliwymi chorobami. Okazuje się, że przygotowanie go jest banalnie łatwe.

  1. Zagotuj w czajniku około 1 l wody i przelej ją do garnuszka. Poczekaj, aż ostygnie.
  2. Dodaj do wody około 3 łyżek soczewicy i odczekaj co najmniej 4 godziny.
  3. Przecedź płyn, by oddzielić go od soczewicy, a powstałą miksturą podlej zamiokulkasa.

Nawóz z soczewicy można stosować około 1 raz w miesiącu, gdyż zamiokulkas nie ma wielu potrzeb pokarmowych. Systematyczne podlewanie sprawi, że roślina szybko wypuści nowe liście.

Czym nawozić zamiokulkasa? Przygotuj prosty nawóz z żelatyny

Nawóz z żelatyny jest uniwersalny dla wszystkich roślin doniczkowych, dlatego świetnie sprawdzi się również w przypadku zamiokulkasa. Jeśli chcesz, by wypuścił nowe, piękne liście, dodaj łyżeczkę żelatyny do gorącej, ale nie wrzącej wodzy i dokładnie wymieszaj roztwór. Gdy ostygnie, połącz go z trzema szklankami zimnej wody i podlej roślinę. Powtarzaj zabieg mniej więcej raz w miesiącu.

Więcej o: