Wrzuć kilka sztuk do kreciej nory. Ten zapach szybko przepędzi go z ogrodu

Kret bywa uciążliwy. Potrafi zniszczyć rośliny, zepsuć ogrodowe aranżacje, a jego kopce na trawniku z pewnością nie wyglądają estetycznie. Podpowiadamy skuteczne metody na pozbycie się kreta z ogrodu.

Kret jest mięsożercą. Chętnie zajada pająki, larwy czy dżdżownice. I chociaż nie żywi się roślinami, potrafi narobić szkód w ogrodzie. Tworzy podziemne tunele nawet na długość kilkuset metrów. W Polsce spotkamy kreta europejskiego, którego waga dochodzi do 120 gramów, a długość ciała do 20 centymetrów. Krety potrafią spędzić sen z powiek ogrodnikom, dlatego przedstawiamy sposoby na pozbycie się ich z działki.

Zobacz wideo Jak zadbać o rośliny domowe? Sprawdzone triki

Jak się pozbyć kreta z ogrodu? Poznaj domowe sposoby

Pozbycie się kreta z ogrodu bywa kłopotliwe, ale nie jest niemożliwe. Oto kilka porad, które pomogą ci wykurzyć kreta z działki.

  • Zagrabiaj liście i resztki roślin. Krety lubią wilgotną ziemię, a leżące i gnijące na ziemi liście zatrzymują wilgoć.
  • Podziemne siatki mogą okazać się skuteczną bronią przeciwko kretom. Uniemożliwią one przekopanie się na powierzchnię i tworzenie kopców.
  • Przycinaj drzewa i krzewy. Gdy gałęzie zasłaniają podłoże, tworzą cień, co sprawia, że trawnik wolniej wysycha.
  • Walcuj trawnik. Zagęszczenie gleby osusza ją i zmniejsza wilgoć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Wypędź kreta na dobre. Skuteczny sposób z psią lub kocią sierścią 

Krety to samotnicy i nie przepadają za obecnością innych zwierząt na swoim terenie. Dlatego dobrym sposobem na pozbycie się go jest umieszczenie w norze kulki z psiej lub kociej sierści albo ludzkich włosów. Gdy kret poczuje się zagrożony innym gatunkiem, szybko się wyniesie. Krety nie przepadają również za zapachem czosnku. Wsadź kilka ząbków do kopca, a niechciany gość powinien się wyprowadzić.

Więcej o: