Czy można iść do ginekologa podczas okresu? Lekarka stawia sprawę jasno

Miesiączka pojawiła się w dniu, kiedy zamierzałaś udać się do lekarza i zastanawiasz się, czy możesz poddać się badaniu ginekologicznemu? Wizyta u ginekologa podczas okresu może być ostatnią rzeczą, na jaką masz ochotę. Jedna z lekarek, odpowiedziała, co zrobić, gdy zdarzy się nam taka sytuacja.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wizyta u ginekologa może wywoływać w niektórych kobietach nie tylko strach, ale również niepokój, który może spowodować, że panie rozważą zmianę terminu lub nawet odwołanie wizyty. Denerwowanie się przed wizytą jest powszechne i całkowicie normalne, zwłaszcza gdy data zbiega się z okresem. Pewna lekarka, która prowadzi swój profil na platformie TikTok pod nazwą @doctordaoud, postanowiła opowiedzieć o nurtujących kwestiach, które często zastanawiają pacjentki.

Zobacz wideo Masz planowany pobyt w szpitalu? Nie zapomnij spakować tych rzeczy!

Wizyta u ginekologa podczas okresu? Lekarka rozwiewa wątpliwości

Doktor Fatima Daoud jest asystentką profesora klinicznego położnictwa i ginekologii w Long Island w stanie Nowy Jork. Lekarka aktywnie działa w mediach społecznościowych, szczególnie na TikToku, gdzie rozwiewa wiele wątpliwości i odpowiada na wciąż pojawiające się pytania odnośnie kobiet. W jednym ze swoich filmów postanowiła podzielić się "dziesięcioma rzeczami, które twój ginekolog chce, żebyś wiedziała". Jedna z nich dotyczyła wizyty u lekarza w trakcie trwania miesiączki. Lekarka bez cienia wątpliwości pośpieszyła z odpowiedzią i przedstawiła punkt widzenia medyków.

Nie odwołuj wizyty, tylko dlatego, że masz okres. Nie mdlejemy na widok krwi.

Jak dbać o higienę okolić intymnych? Lekarka radzi, co będzie najlepsze

Czyszczenie pochwy nie jest konieczne, ale czyszczenie sromu już tak.

Twój srom potrzebuje tylko wody. Nie potrzebuje mydła, nie potrzebuje perfum.

Mycie pochwy może prowadzić do wielu problemów. Być może słyszałaś, że pochwa potrafi sama się doskonale oczyścić i utrzymać w zdrowiu poprzez utrzymywanie prawidłowej równowagi pH i produkcję naturalnych wydzielin. Skup się więc na myciu sromu, czyli zewnętrznych części wokół pochwy, najlepiej przy użyciu ciepłej wody.

Więcej o: