Jeszcze tylko 5 minut i wstajesz? To najgorsze, co możesz zrobić rano. Lekarz mówi wprost

Każdy z nas ma po wstaniu z łóżka inną rutynę. Jedni zrywają się od razu po usłyszeniu budzika, inni zaś wolą poleżeć kilka minut dłużej. Według znanego lekarza rodzinnego dr Michała Domaszewskiego wiele z nas popełnia o poranku kilka błędów, które mają wpływ na dalszy dzień.

Dr Michał Domaszewski na kanale na YouTube opublikował film o porannych nawykach. Okazuje się, że popełniamy o poranku wiele błędów, które rzutują na dalszy nasz dzień. Jakie to błędy? Czego lepiej unikać po wstaniu z łóżka?

Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Ewa Chodakowska Ewa Chodakowska mówi wprost o swoich zarobkach. "Mam kasę"

Czego nie robić po przebudzeniu? Lekarz odpowiada

Wiele z nas po usłyszeniu budzika sięga po telefon i włącza drzemkę, a potem kolejną i jeszcze następną. To błąd, przez który przez resztę dnia jesteśmy znużeni i dopada nas zmęczenie. Nie wyobrażasz sobie poranka bez kubka ulubionej kawy? Otóż okazuje się, że poranne picie kawy może obniżyć poziom kortyzolu. Jest to hormon odpowiadający za stres, który pobudza nas do działania. Kawę najlepiej wypić kilka godzin po wstaniu z łóżka i zastąpić ją szklanką wody. Podczas snu nasz organizm się odwadnia i powinniśmy uzupełnić płyny.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

 

Trendy makijażowe, które wyszły z mody Te trendy makijażowe jeszcze wczoraj były modne, ale dziś są już passé!

Co robić po wstaniu z łóżka? Przygotuj plan porannego wstawania 

Dr Michał Domaszewski zachęca do przygotowania własnego planu porannego wstawania. Pozwoli on wyrobić sobie rutynę i uniknąć spóźnienia do pracy czy porannego biegania. Co powinien zawierać taki plan? Oczywiście każdy organizm jest inny, jednak istnieje kilka podstawowych zasad, które można uznać za uniwersalne.

  1. Rozciągaj się po wstaniu z łóżka. Wzmocnisz mięśnie, ścięgna i stawy, poprawisz ukrwienie tkanek i pobudzisz krążenie.
  2. Wpuść do mieszkania światło. Odsłoń rolety i żaluzje. Zwiększysz wówczas stężenie serotoniny w organizmie. Kiedy pozostajemy w zaciemnionym pomieszczeniu, stajemy się senni i nie mamy energii.
  3. Śniadanie. Pamiętajmy o posiłku przed wyjściem z domu. Według doktora Domaszewskiego brak śniadania powoduje zmniejszenie koncentracji i utrudnia proces nauki.
Więcej o: