Pamiętacie Nelli Rokitę? Przypomniała o sobie wywiadem. "Ożeniłabym każdego księdza"

Nelli Rokita udzieliła wywiadu magazynowi "Wprost". Wypowiedziała się w nim między innymi na temat celibatu księży. - Dla mnie jednak mężczyzna, który ma żonę, dzieci, jest bezpieczny. A przecież ksiądz też jest tylko mężczyzną - powiedziała.

Nelli Rokita kilka lat temu zniknęła z polityki. W przeszłości była między innymi doradczynią prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, a także posłanką Prawa i Sprawiedliwości. Niedawno żona Jana Rokity przypomniała o sobie głośnym wywiadem, którego udzieliła magazynowi "Wprost".

Zobacz wideo Jak studentki wspominają kolędę?

Rozmowa Nelli Rokity z Agnieszką Szczepańską wzbudziła spore zainteresowanie. Była polityczka wyznała, że 2 kwietnia być może weźmie udział w marszu w obronie dobrego imienia Jana Pawła II. - Jeśli będę tego dnia w Krakowie, wezmę udział, nie schowam się. Jestem człowiekiem głęboko wierzącym - powiedziała. 

Nelli Rokita: Ja bym ożeniła każdego księdza

Uwagę mediów przykuła także jej wypowiedź na temat księży i Kościoła. Rokita ma radę, która jej zdaniem mogłaby rozwiązać problemy tej instytucji i osób duchownych. Chodzi konkretnie o zniesienie celibatu.

- W Kościele byłoby mniej zboczeńców, gdyby księża mogli się ożenić. Ja bym ożeniła każdego księdza, bo u podłoża leżą kłopoty seksualne - powiedziała w rozmowie z dziennikarką magazynu "Wprost". - Po pierwsze żona by takiego delikwenta kontrolowała w jakiś sposób, po drugie miałby dzieci i zupełnie inne nastawienie do życia. Nie wiem, co stoi na przeszkodzie, by to wprowadzić - dodała.

"Przecież ksiądz też jest tylko mężczyzną"

Jak zaznaczyła Rokita, "seksualność jest normalnością" i "nie jest niczym złym". Dodała także, że dziwi się, że "w konfesjonale prędzej wybaczane są księżom 'jednorazowe' wybryki seksualne, a większym grzechem jest chęć bycia z jedną kobietą". - Dla mnie jednak mężczyzna, który ma żonę, dzieci, jest bezpieczny. A przecież ksiądz też jest tylko mężczyzną - stwierdziła była polityczka. 

Więcej o: