Ma dwie pochwy i macice. Z mężem podczas uprawiania seksu "musi zachowywać ostrożność"

Evelyn Miller zaszła w ciążę w wieku 20 lat i dopiero wtedy dowiedziała się, że ma dwie pochwy i dwie macice. Dziś kobieta jest mamą dwójki dzieci i planuje z mężem trzecią pociechę.

Evelyn Miller ma 31 lat. Kobieta urodziła się z podwójnym zestawem narządów rozrodczych — ma dwie pochwy i dwie macice. Nie powstrzymało jej to przed zajściem w ciążę i mimo trudności urodziła już dwójkę dzieci. Teraz przyznaje, że wraz z mężem zamierzają starać się o trzecią pociechę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy Małgorzata Rozenek-Majdan rozmawia z synami o in vitro?

Evelyn Miller ma dwie pochwy. Przypadłość odkryła w wieku 20 lat

Evelyn Miller z Queensland w Australii odkryła, że ma podwójny zestaw narządów rozrodczych, kiedy zaszła w ciążę w wieku 20 lat. Ze względu na potencjalne komplikacje podjęła decyzję o aborcji. Około trzech lat temu okazało się, że wraz z mężem Tomem ponownie spodziewa się dziecka. Do poczęcia doszło w prawej pochwie. Tym razem postanowiła donosić ciążę, która już od samego początku została uznana za wysokiego ryzyka. Wszystko ze względu na podzielony na dwie części układ rozrodczy kobiety. Przypadłość sprawiła, że macica 31-latki jest o połowę mniejsza od przeciętnej, dlatego dziecko może mieć mniej miejsca do prawidłowego rozwoju w jej łonie.

Pierwsza ciąża Evelyn zakończyła się szczęśliwie cesarskim cięciem. W czerwcu 2021 r. para przywitała na świecie synka Olivera, który urodził się w 37. tygodniu ciąży. Kobieta szybko wróciła do zdrowia po operacji i ponownie zaszła w ciążę. Znowu doszło do poczęcia w prawej pochwie. W 36. tygodniu podjęto decyzję o rozwiązaniu i kobieta urodziła dziewczynkę o imieniu Amy.

 

Evelyn Miller zamierza starać się o trzecie dziecko. Lekarze poinformowali, że powinna użyć drugiej pochwy, by zajść w ciążę

Jakiś czas temu małżeństwo podjęło decyzję o staraniach o trzecie dziecko. Kiedy poinformowali o planach lekarzy, ci doradzili Evelyn, by tym razem spróbowała zajść w ciążę, wykorzystując do tego lewą pochwę. Jak informuje portal "Daily Star", miało to wpłynąć niekorzystnie na życie seksualne kobiety, która osiąga przyjemność jedynie podczas stymulacji prawej pochwy. Zapytana o doświadczenia z ciąży i porodu Evelyn podzieliła się swoimi przemyśleniami. - Jestem wdzięczna, że miałam operację i nic nie poszło źle, ale nie podobało mi się uczucie ciągnięcia. Staramy się o trzecie dziecko i musimy teraz używać mojej lewej pochwy. Lekarz powiedział nam, że nie możemy już korzystać z prawej, więc musimy zachować ostrożność podczas uprawiania seksu.

Jakiś czas temu w komentarzu na TikToku obserwator spytał Evelyn, czy mogłaby zajść w tym samym czasie w dwie ciąże, wykorzystując do tego dwie pochwy. Kobieta nagrała krótki filmik z wyjaśnieniami. - Lekarz powiedział, żebyśmy starali się do tego nie dopuścić, ponieważ byłoby to bardzo, bardzo niebezpieczne dla mnie i dla dzieci, ponieważ macice są małe. Nie wiem, co by się stało, gdyby lekarze pomogli w porodzie jednego dziecka przez cesarskie cięcie. Zaszyliby mnie, bym drugie urodziła później? Nie wiem, czy po czymś takim mogłabym donosić drugie dziecko. To ciekawe, więc spytam lekarza przy najbliższej okazji.

Więcej o: