Po co są szczotki przy schodach ruchomych? Nie do tego, o czym myślisz. Powód zaskakuje

Zastanawia cię, dlaczego na schodach ruchomych montowane są szczotki? Wiele osób błędnie zakłada, do czego służą. Prawda może okazać się sporym zaskoczeniem, ponieważ pełnią bardzo ważną funkcję.

Schody ruchome nie tylko ułatwiają nam codzienne poruszanie się po mieście lub galeriach handlowych. Dla wielu dzieci skorzystanie z nich to również świetna zabawa i fantastyczne urozmaicenie zakupów. Zastanawiałaś się jednak kiedyś, do czego służą umieszczone na nich szczotki? Wiele osób błędnie zakłada, że montowane są w jednym konkretnym celu. Jaka jest prawda? Niektórzy mogą być zaskoczeni.

Zobacz wideo Zakupy bez listy oznaczają większy paragon i przepełnioną lodówkę? "Zlecam zakupy mężowi"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zamiast wyrzucać korek po winie, przetnij go na pół (zdj. ilustracyjne) Przetnij korek po winie na pół. Trik pozwoli zaoszczędzić i ułatwi życie

Szczotki schodów ruchomych. Niektórzy błędnie zakładają, że mają funkcję czyszczącą

Każdy choć raz widział, jak działają ruchome schody w galeriach handlowych czy na dworcach kolejowych. Ułatwiają nam przemieszczanie się, więc niewiele osób na co dzień zastanawia się, do czego służą umieszczone na nich szczotki. Kiedy jednak w głowie już się taka myśl się pojawi, często nie daje nam spokoju. Niektórzy nawet mają swoje teorie na ten temat, lecz w większości są one po prostu błędne. Popularnym przekonaniem jest, że szczotki umieszczone na schodach ruchomych służą do czyszczenia obuwia. Wszystko po to, by podczas przemieszczania się na inne piętro, przy okazji usunąć brud z butów. To jednak błędne założenie. Po co więc montuje się takie szczotki?

Masz go w swojej kuchni. Hit, który zapobiegnie zmarszczkom i wizualnie odmłodzi skórę (zdjęcie ilustracyjne) Na zmarszczki działa jak żelazko. Wystarczy dodać kilka kropli do kremu

Dlaczego montowane są szczotki na schodach ruchomych? Ich funkcja jest niezwykle istotna

Szczotki montowane na schodach ruchomych mają zapewnić bezpieczeństwo osobom, które przemieszczają się dzięki nim między piętrami. Oddzielają one bowiem człowieka od szczeliny, w którą z łatwością mogłyby się wkręcić sznurówki czy fragmenty odzieży. Wydzielają odpowiedni dystans. Jeśli w jakiś sposób sukienka zaplącze się w mechanizm, materiał rozedrze się lub zaklinuje, a osoba upadnie, co może doprowadzić nawet do powstania różnych urazów. Poza tym takie zdarzenie sprawi, że schody ruchome zostaną wyłączone z użytku do czasu usunięcia usterki. 

Więcej o: